Wpis z mikrobloga

Moi dziadkowie mają fajną działkę, 1200m w przyzwoitej lokalizacji (koło parku, blisko centrum miasta, ~15 minut od centrum miasta wojewódzkiego). Zgodzili się mi ją przepisać pod warunkiem że wcześniej zrobię z nią cokolwiek, co zwróci koszt jej utrzymania (ok. 300zł rocznie, czyli tyle co nic).

Szukam pomysłu co mogę zrobić.

Dużym problemem dla mnie jest to, że nie chcę w to zbyt dużo inwestować (ani czasu, ani pieniędzy), bo nie wiem czy wywiążą się z umowy.
Nie wchodzi w grę jej wynajem, bo nie zgadzają się. Bilbordy, garaże zbyt droga inwestycja. Pisałem do firm od paczkomatów, żadna nie była zainteresowana. Jakaś uprawa rolna też średni pomysł, nie mam żadnej wiedzy o tym, a na pewno to dużo pracy z pielęgnacją, do tego plony nawet nie po roku, a potem i tak trzeba to sprzedać i tak dalej (plus nie zrobię z całej działki budowalnej pola/sadu).

Niby problem trywialny, bo 300zł rocznie to tyle co nic, a jednak mam problem wymyślić jakikolwiek zaczątek tej inwestycji.

#pytanie #inwestycje #nieruchomosci
  • 16
@Jurix
Próbowałeś ze stoiskiem z lemoniadą? Jak dobrze rozkręcisz biznes to może się uda i 600 zł w rok. Ludzie którzy zarabiają na tym duży chajs robią szkolenia jak rozkręcić na tym pasywny dochód.
  • 0
@darki: Oni mają obawę, że chcę tą nieruchomość tylko po to, żeby ją od razu sprzedać. Wymyślili sobie żeby im udowodnić że tak nie zrobię to mam tam zainwestować swój czas lub pieniądze. Dlatego jakieś proste scamy nie przejdą :P
Zgodzili się mi ją przepisać pod warunkiem że wcześniej zrobię z nią cokolwiek, co zwróci koszt jej utrzymania (ok. 300zł rocznie, czyli tyle co nic).


@Jurix: to moze po prostu zrob im przelew na 300zł
@Jurix: wydziel parking płatny niestrzezony. Ogródź wysyp zwir brama nawet uzywana. I umowy. Jakby ktoś porzucił to na lewarek, kwadrat z kółkami i przepchniesz na drugą stronę ulicy. Kazdemu po kluczykach do bramy/kłódki. Ewentualnie nawet bez ogrodzenia i bramy. Same miejsca wydzielić
@Jurix: skoro prawie centrum to moze food truck place? Magazyn żwiru dzierżawa pod skład budowlany (długoterminowa opcja) lub wypożyczalnia przyczep? To ostatnie czesto jest wykorzystywane w mojej okolicy. Samochod przewieźć, gruz, meble...