Wpis z mikrobloga

Mircy z #bieganie jak tam u Was z regeneracją przy biegach ok 100km tygodniowo? Ja mam staż biegowy niecałe 3 lata, ale już zaliczyłam kilka ultra i w tym sezonie myślę o starcie w KBL na #dfbg, toteż zwiększyłam trochę kilometraż i mi #garmin pokazuje, że mam ponad cele i ostatni tydzień miałam hrv średnią ponad 90 (ostatnio spadło, więc chyba ok). Przejmować się tym czy robić swoje? Dodam, że poza bieganiem jeżdżę też na #zwift ok 100-150km tygodniowo, tak na luzie.
Frohike - Mircy z #bieganie jak tam u Was z regeneracją przy biegach ok 100km tygodni...

źródło: temp_file.png925306725262220724

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Frohike: rzadko robię aż 100km tygodniowo, ale jeśli wpadnie większy kilometraż przez parę tygodni, to u mnie organizm domaga się głównie snu i jedzenia. Po zmianie objętości, oczywiście statystyki Garmina szaleją, ale podchodziłbym do tego z rezerwą. Najważniejsze jest samopoczucie. Póki nic nie boli, to raczej krzywda Ci się nie stanie.
  • Odpowiedz
@Frohike: ile robisz jednostek tygodniowo? Czy robisz głównie wolne wybiegania czy interwały? Drugi zakres? Jakieś ćwiczenia na core i stabilizację? Pod KBL nie trzeba się zbytnio forsować, wystarczy 5 jednostek na Ok 70-80km im bliżej startu więcej jakosciowego treningu. Co do Garmina coś tam jednak mierzy i pokazuje, sam śledzę HRV i gdy przesadzę z treningami wychodzi po za skale. Ważny jest sen, odżywianie i regeneracja.
  • Odpowiedz
@Frohike: Jeżeli te rozjazdy na rowerku robisz spokojnie i w tlenie to możesz lekko bieganie skrócić. Bazę klepiesz na rowerze więc biegania nie musi być aż tak dużo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DonKiciot Też zaczęłam od 5km. grunt to wyrobić sobie nawyk, później już nie można bez tego żyć. Cały czas chce się szybciej i dalej ()

@gottie Poniedziałek raczej wolny (tzn spacer plus joga albo 1h lekkiego rozjazdu na rowerze max 120W). A reszta dni rano bieganie, po południu rower plus joga/siłowy. Bieganie urozmaicone, interwały, sprinty, skipy, czasem ciągłe w progu. Długie wybiegania 20-35km, jak się
  • Odpowiedz
Też zaczęłam od 5km. grunt to wyrobić sobie nawyk, później już nie można bez tego żyć. Cały czas chce się szybciej i dalej ()


@Frohike: Powiedz to moim kolanom. Moje stawy to coś, czego nie zmienię
  • Odpowiedz
@Frohike: generalnie dobry trening pod ultra. Dorzuciłbym teraz trochę siłowni lub treningów pod sile biegowa, podbiegi, skipy, opona, bieżnia na wzniosie +10%. Jeśli organizm nie daje oznak zmęczenia, wysypiasz się i nic cię nie boli, to tak zostaw.
  • Odpowiedz