Wpis z mikrobloga

@Anakee: okej, czyli wezmy 120k USD rocznie przez 12 miesiecy czyli 10k USD miesiecznie. Jak sobie przeliczysz na PLN (co jest strasznie smieszne) to rzeczywiscie masz ponad 40k PLN rocznie. Teraz powinnismy sprawdzic ile procent programistow pracuje z Polski dla innych krajow. Nie moge znalezc na szybko ale mysle, ze to jest mniej niz 5%.

Jesli wezmiemy pod uwage te 120k USD rocznie mieszkajac w Stanach, to mysle, ze odczuwalnie to
czyli wezmy 120k USD rocznie przez 12 miesiecy czyli 10k USD miesiecznie. Jak sobie przeliczysz na PLN (co jest strasznie smieszne) to rzeczywiscie masz ponad 40k PLN rocznie. Teraz powinnismy sprawdzic ile procent programistow pracuje z Polski dla innych krajow. Nie moge znalezc na szybko ale mysle, ze to jest mniej niz 5%.


Jesli wezmiemy pod uwage te 120k USD rocznie mieszkajac w Stanach, to mysle, ze odczuwalnie to jest duuuuuuzo mniej
Jestem midem w .NET. Nie, na 80% co roku nie liczę, ale patrząc na ogłoszenia w tym roku będzie pole na kolejne 30-50%, tym bardziej, że czeka mnie awans na seniora.


@JC97: i o tym wlasnie pisze, przy przejsciach z juniora na mida albo potem na seniora mozna sporo wygrac ale potem dochodzisz wyzej i ciezko jest zlapac nawet 20% podwyzki. Nie wiem ile masz lat ale ja juz jestem stary
esli myslisz, ze jakas firma w USA wybierze Polaka tysiace kilometrow od siedziby firmy z angielskim nawet C1, zamiast nativa, ktorego ma pod reka bo mieszka kilka przecznic dalej i jeszcze zaplaci mu taka sama stawke to jestes w grubym bledzie.


@93michu93: dobrze, że mój szef o tym nie wie, bo by mnie zwolnił i zatrudnił lokalsa.
fajnie, że jesteś seniorem, ale chyba nie rozumiesz pojęcia sufitu wynagrodzeń.


@Anakee: zdefiniuj wiec. Jesli za sufit uwazasz cos nie do przebicia to mysle, ze znajdziesz jakiegos ziomeczka z COBOLA, ostatniego zyjacego, ktory dostaje nawet wiecej niz 50k bo chca, zeby dobrze i dlugo zyl. Jesli za sufit uwazasz sufit dla zdecydowanej wiekszosci, wylaczajac 1% ziomkow, ktorym sprzyja genetyka i inne rzeczy to wtedy sufit mysle, ze mozna zawiesic na wysokosci
@93michu93: Tylko ja byłem cały czas midem, po prostu dostałem taką podwyżkę, właściwie kilka, bo co chwila po nie latam. Dodając drugiego klienta będę miał więcej niż to co twierdzisz, że jest sufitem.
Jesli za sufit uwazasz cos nie do przebicia to mysle, ze znajdziesz jakiegos ziomeczka z COBOLA, ostatniego zyjacego, ktory dostaje nawet wiecej niz 50k bo chca, zeby dobrze i dlugo zyl. Jesli za sufit uwazasz sufit dla zdecydowanej wiekszosci, wylaczajac 1% ziomkow, ktorym sprzyja genetyka i inne rzeczy to wtedy sufit mysle, ze mozna zawiesic na wysokosci 35k


@93michu93: znaj jednego ziomka d COBOLa, płaca mu #!$%@? dużo, a nie ma
@JC97: jezeli na midzie dostaniesz wiecej niz 35k to az strach sie bac ile dostaniesz na przejsciu na seniora :D
Prawdopodbnie bedziesz w jakims promilu najlepiej zarabiajacych programistow.

po prostu dostałem taką podwyżkę, właściwie kilka, bo co chwila po nie latam


@JC97: patrzac na to, ze najczesciej najwiecej moga zaplacic korpo, a tam jest cykl podwyzkowy raz, lub 2 razy w roku to cos mi sie tutaj nie klei. Znaczy
To jest to co ma 1% ludzi w działce. To jest sufit. Koniec zakresu.


@Anakee: ok, 1% programistow moze dojsc do 50k. Jesli tak definiujemy to sie zgodze, ale wiekszosc nas - smiertelnikow, nie ma nawet szansy zblizyc sie do 50 tysiecy.

No na logike:
https://kodilla.com/pl/blog/ile-zarabia-programista#:~:text=I%20tak%3A,12.000%2D38.000%20z%C5%82%20na%20B2B

srednie wynagrodzenie seniora to 20.5k. Teraz mozesz miec jednego seniora za 50k, lub dwoch po 20k. Jak zajebisty musi byc ten ziomek za 50k, zeby
@JC97: ok, moze nie zauwazylem, czyli po prostu 2 etaty robisz?

No ale jesli tak, to takie liczenie nie ma sensu bo wiekszosc ludzi nie chce tylko pracowac i spac. Dla mnie 8h to jest absolutny max, a nawet mniej
atrzac na to, ze najczesciej najwiecej moga zaplacic korpo, a tam jest cykl podwyzkowy raz, lub 2 razy w roku to cos mi sie tutaj nie klei.


@93michu93: podwyżki się robi zmieniając prace. Znam takich co maja 20 lat doświadczenia i max 1 rok w jednym miejscu.
, Znam naprawde kilku gosci, ktorzy sa przekoksami, czesc po prostu siedzi i sie uczy caly czas, a nie dostaja kwot, o ktorych piszecie.


@93michu93: żeby się wbic w top 1% nie wystarczy tylko wiedza.
większość backendowych ofert w USA, wymaga pobytu w stanach i wizy, najłatwiej się załapać przez znajomości i naciągnięcie reguł, ale dostać się z ulicy przez ogłoszenie bardzo ciężko

Odpowiedz


@perfumowyswir: z polecenia lub jak sami cię rekrutują bezpośrednio.
nie musi być zajebisty, wystarczy, że dobrze się umie sprzedać :)


@Anakee: no ale nie na 50k xD
Mozesz troche wiecej dostac jak sie umiesz sprzedac ale jakby wzieli sredniaka za 50k to mysle, ze dlugo by nie popracowal :P

podwyżki się robi zmieniając prace. Znam takich co maja 20 lat doświadczenia i max 1 rok w jednym miejscu.


@Anakee: no tak, to prawda, najlatwiej zmieniajac prace ale jak jestes
jezeli na midzie dostaniesz wiecej niz 35k to az strach sie bac ile dostaniesz na przejsciu na seniora :D


@93michu93: Mam 2x 20-kilka k. Może czytanie ze zrozumieniem jest to problemem jeśli Twój sufit to 35k xd

patrzac na to, ze najczesciej najwiecej moga zaplacic korpo, a tam jest cykl podwyzkowy raz, lub 2 razy w roku to cos mi sie tutaj nie klei.


@93michu93: To nie korpo. Strategia prosta.