Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkodliwości? Takie jak znajdują się na paczkach od papierosów.
Do tego dorzucalbym fotki na butelkach obszczanego menela i przemoc domową.
Jakie jest wasze zdanie?
#alkoholizm #uzaleznienia #zdrowie
EjberzFyrtla - Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na bu...

źródło: temp_file.png5963132619078451075

Pobierz
  • 140
Według mnie dawanie takich straszaków na alkoholu jest trochę mniej trafione, bo nie jest on tak szkodliwy i jakby takie straszaki były na nim to trochę rozmywałoby to te straszaki na papierosach.


@Deykun: Niestety powielasz błędne, powszechne przekonanie o małej szkodliwości alkoholu. Alkohol jest tolerowany, bo jest silnie ukorzeniony w tradycji, a w rzeczywistości jego łączna szkodliwość społeczna i szkodliwość dla organizmu jest większa niż heroiny.
Domiman - >Według mnie dawanie takich straszaków na alkoholu jest trochę mniej trafio...

źródło: Narkotyki-wykres-zrodlo-TheLancet-DavidN

Pobierz
@Ejber_z_Fyrtla: a ja nie jestem za. Dopiero niedawno okazalo sie? O ile zrodlo mozna uznac za prawdziwe. Ze kazda ilosc alkoholu szkodzi. Chociaż jestem zdania że szkodliwosc papierosów jest nieporównywanie większą. A przemoc domowa... wszystko zależy od ilości. Papierosy jak ktoś pali paczkę dziennie w domu przy dziecku to też jest dużo bardziej szkodliwe dla dziecka niż jak ojciec wypije piwo czy dwa.
@Ejber_z_Fyrtla palacze to w ogóle podludzie, alkohol jest akceptowalny na jakieś okazje z umiarem, ale większość ludzi to de facto alkoholicy, bo jak ktoś pije nawet tylko w weekend to aż się trzesie nie móc się doczekać żeby się najbać jak świnia. Ewentualnie druga droga czyli 2 piwka dziennie i pije bo lubię, nie jestem uzależniony