Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkodliwości? Takie jak znajdują się na paczkach od papierosów.
Do tego dorzucalbym fotki na butelkach obszczanego menela i przemoc domową.
Jakie jest wasze zdanie?
#alkoholizm #uzaleznienia #zdrowie
EjberzFyrtla - Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na bu...

źródło: temp_file.png5963132619078451075

Pobierz
  • 140
Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkodliwości? Takie jak znajdują się na paczkach od papierosów.

@Ejber_z_Fyrtla:
Ja bym dołożył obrazki bardzo chorych i grubych ludzi, na każdym napoju, co ma min 3 g cukry na 100 mln. I wcale nie żartuję. Bo mega mnie wkuriwa, jak takie napije udają zdrowe.
A napoje słodzone od 6 miesiąca życia, czyli jako pierwsza "żywnośc" po mleku to jest
text - >Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkod...

źródło: Kubuś-Baby-Sok-SokWoda-1024x684

Pobierz
@Colos: Ryjku fizyczna przemoc to standard po alkoholu, statystycznie większość zabójstw, przemocy domowej, bójek to ludzie po %. Pogarsza ocenę i osłabia zahamowania już w dość niskich dawkach.
@Wilkudemoner: starzy opiatowcy wyglądają jak alkusy (podobnie przestawia priorytety jak choroba alkoholowa), zresztą spory procent zdegenerowanych żuli to już politoksykomani którzy zajebią się czymkolwiek byle było wesoło.
@Xuzoun alkoholik będzie żebrał, demolował mienie publiczne, znęcał się nad rodziną i powodował wypadki. A palacz trochę tylko pośmierdzi, ale dym tytoniowy unoszący się w powietrzu nie powoduje mierzalnych szkód (bierne palenie dotyczy tylko zamkniętych przestrzeni, pomieszczeń i samochodów).
Można się tak licytować co jest bardziej szkodliwe, ale jeśli ostrzeżenia są na papierosach, to czemu nie na alkoholu? a czemu nie na cukrze? na sokach i napojach? na ciastkach? na samochodach? na
Ryjku fizyczna przemoc to standard po alkoholu, statystycznie większość zabójstw, przemocy domowej, bójek to ludzie po %. Pogarsza ocenę i osłabia zahamowania już w dość niskich dawkach.


@fukken: Otóż bardziej powiedziałbym, że zrobiona flaszeczka to standard przed przemocą. To nie tak, że większość osób, która się napije zaraz pójdzie kogoś pobić.

Osobę która jest zdolna do umyślnego zabójstwa, czy przemocy po alkoholu, nie zatrzyma rysunek na butelce. Jak ktoś się boi,
@Ejber_z_Fyrtla: bardziej skuteczne byłoby podniesienie cen, ograniczenie ilości punktów gdzie można kupić alko (stacje) oraz ograniczenie promocji (internet). Z pamięci pisze ale gdzieś czytałem że w takiej Bydgoszczy jest więcej miejsc gdzie można kupić alko niż w całej Szwecji.
Edukacja nie działa w takich kwestiach. To jak z prędkością na drogach, możesz wałkować bez końca że nadmierna prędkość zabija, a nic nie jest tak skuteczne jak wysoki mandat.
@Colos: Długotrwałe nadużywanie alkoholu prowadzi do zwiększonej agresji i spłycenia emocjonalnego, to tak.
Ale jak najbardziej ktoś niezdolny do zabójstwa na trzeźwo może go dokonać w stanie zaburzonej świadomości, alkohol zwiększa pewność siebie, obniża samokontrolę i upośledza zdolność logicznego wnioskowania.
@Ejber_z_Fyrtla: swoją drogą to na wszystkim można takie coś umieścić. Jesz dużo golonki? Będziesz gruby a z tym się wiąże wiele chorób. Pijesz soki? Ile tam cukru. I znowu będziesz gruby i umrzesz a i zęby ci wypadną. Wszystko jest szkodliwe w dużych ilościach.