Wpis z mikrobloga

  • 0
@Anthermil: no niezbyt długo, jak już pisałem. Ale masz rację, mam niecałe 20 lat. Każdy w moim wieku opiekuje się już dzieckiem. Mój błąd, poprawię się i poznam życie, bo przecież długotrwała opieka nad dzieckiem jest tego wyznacznikiem xD
@viciu03: Nie, nic nie rozumiesz. No ale w tym wieku to raczej nie dziwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio - jeśli chcesz się na jakiś temat wypowiadać, to najpierw musisz go poznać. Skąd masz niby wiedzieć jak uciążliwe jest długotrwałe opiekowanie się dzieckiem, skoro tego nigdy nie robiłeś?

Dodatkowo obstawiam, że poza może jakimiś drobnymi robotami dorywczymi jeszcze nie pracowałeś. A jest cała masa
@viciu03: zależy czy przykłada się do dobrego wychowania i zdobywania wiedzy przez dziecko. Dla mnie o wiele łatwiejsze były dyżury po 48h i operowanie połamańców niż wychowywanie dziecka
uważam że siedzenie w domu z dzieckiem jest najtrudniejsza praca na świecie. żadna praca ani fizyczna ani za kompem nie jest tak niszcząca psychicznie i fizycznie jak bieganie za dzieckiem i pilnowanie by się nie zabił. jako facet szanuje wszystkie kobiety siedzące cały dzień z dziećmi ,moja praca to przy tym wakacje.
@viciu03: Uwielbiam gdy ktoś mówi o opiece nad dzieckiem jako praca. Skoro Cie tak to męczy i przeszkadza to po co chciales/łaś to dziecko. Zgodzę się że dziecko to wiele wyrzeczeń, jak się jest chorym faktycznie jest to męczące. Nie każdy się nadaje do wychowywania dzieci i tyle.
niepopularna opinia na wykopie, ale prawda jest taka, że "praca jako matka" jest o wiele więcej warta dla państwa niż praca jakiejś kobiety w korpo. Zresztą skoro macierzyństwo jest takie łatwe, to dlaczego mamy takie problemy z demografią? Większość kobiet wybiera pracę w korpo niż rodzicielstwo, bo jest po prostu łatwiejsza i mniej angażująca.


@card_man: Co za bełkot. Do pracowania w "korpo" potrzebujesz kwalifikację, do bycia rodzicem nie musisz umieć nawet
@viciu03 powiem tak, pracowałem dorywczo i na budowie, i przy wykończeniach, w korpo po kilkanaście godzin i opieka nad dziećmi wcale od tych różnych prac nie jest łatwiejsza, nie bez powodu mało kogo stać na opiekunkę dla dziecka.
Różnica to w sumie stres, jeśli w robocie jest stres non toper to wybieram siedzenie z dzieciakami, ale przy normalnej pracy to nope, pyku pyku w komputer, jako tako i fajrant.

Górnik 8h liczy
moj syn ma 5 miesiecy, zaczyna sie zabkowanie, na szczescie zaczyna sie tez wiosna, wiec jak tylko moge to w podskokach #!$%@? fizycznie coskolwiek robic


@AdamoEL: Najgorszy okres. Od wiosny będzie łatwiej bo można więcej z dzieckiem wychodzić. Później dziecko zaczyna siadać i chodzić to już w ogóle lepiej bo wszystko ogląda na dworze i można je wymęczyć tak, że później śpi zadowolone. Więcej przyjemności a mniej darcia ryja na okrągło.