Wpis z mikrobloga

Jadę pendolino, pociągiem pierwszy raz od kilku lat i powiem tak xd jak ktokolwiek twierdzi że pociągi są w stanie zastąpić samochód to jest debilem xd

Tysiąc razy bardziej wolę jechać dłużej samochodem, z przerwą na maczka i szluga niż siedzieć w przedziale ze zwierzętami dracymi mordy. Pociąg jest w #!$%@? niewygodny i oczywiście był opóźniony kilka minut xd bo inaczej się nie da.

Jeszcze rozumiem dojeżdżać do pracy pociągiem bo to oszczędność i można przywyknąć xd ale #!$%@?ć się z torbami na wakacje takim gównem xd to trzeba szacunku do siebie nie mieć
  • 86
@Mistrszzz mam podobne doświadczenie. postanowiłem w wakacje odwiedzić znajomychy i ufać się do nich pociągiem. czas podobny, taniej, do tego można wracać na kacu. pociąg był opóźniony o 1h, do tego czasu dojazdu do stacji. trasa trwała prawie 2h dłużej niż samochodem. do tego sporo ludzi, hitem była baba jedząca jogurt palcami na siedzeniu obok.
od tej pory już tylko auto.
@Mistrszzz: 1. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby Pendolino się spóźnił
2. Fotele w Pendolino są super wygodne, można się kimnąć, obejrzeć coś itp
3. W strefie ciszy pondto jest cicho
4. Nie chce mi się #!$%@?ć samochodem z niewygodnym fotelem na drugi kraniec Polski
5. Maczek jest niezdrowy
@sked: to nie jest tak że wymagam, jak pisałem wcześniej, w tym pociągu z którego czasem korzystam to działa, bardzo często ten wagon jest tylko w połowie zapełniony, jakoś nie zauważyłem żeby ktoś mial problem z respektowaniem zachowania ciszy, raz jak wspomniałem, widziałem ze ktoś komuś zwrócił uwage. Może to tylko świadczyć o kulturze podróżujących :)
@Mistrszzz: jedziesz pociągiem, to masz komfort psychiczny, że nie masz odpowiedzialności bycia wiecznie skupionym, ani karnej, jeśli popełniłbyś błąd za kółkiem i kogoś #!$%@?ł na drodze. #!$%@? trafiłeś i tyle.
Zawsze też można komuś zwrócić uwagę, żeby zamknął mordę
@supremeyeth Pomijając tutaj nawet kwestię tego czy ktoś ma prawo jazdy czy nie, najgorsze jest to, że sporo ludzi chce koniecznie narzucać swoje racje i najlepiej zakazać dostępu do samochodów zwykłym ludziom, bo skoro komuś wygodnie poruszać się pociągiem, MPK czy hulajnogą, to przecież inni też powinni się dostosować i kropka. Jedni ludzie mają "zajawkę" na jazdę autem, czy po prostu potrzebują go z konieczności, innym wystarczy miejski autobus, nie wszystko jest
@Mistrszzz: no masz rację, ale to nie jest żadne odkrycie, że zawsze jest lepiej mieć indywidualny środek transportu niż zbiorowy. W swoim samochodzie nie musisz liczyć się z obecnością innych ludzi, którzy nie mają kultury
@Mistrszzz pociąg w Polsce jest okey jak musisz na krótkim dystansie przejechać z A do B ( prędkości w PL są jakie są i nie mogą się równać z zachodem) potem Uber czy bolt i jesteś w mieście 50km dalej.
Typowe wakacje robaka Polaka pochodzi 2 dni po górach bo go pociąg zawiózł i będzie szczęśliwy


@Mistrszzz: Jesteś upośledzony? Samolotem tam jestem w moment, ale Ty z robakami nie latasz..swoim peżotem #!$%@? hahahaha xD
I umyj ryj polaku bo ci #!$%@? fajkami :D
@Mistrszzz: to samo miałem jak jechaliśmy z Krakowa do Wrocławia. Niby taniej o 200 złotych, ale nigdy w życiu. Samochód to jednak wolność w pewien sposób…
i szluga niż siedzieć


@Mistrszzz: patologia

Bedziesz oceniac standardy wygody wybranych czynnosci jako czlowiek, ktory dal sobie wejsc na leb jakiejs gowno substancji i musisz ja wdychac i sie truc bo cie trzesie? XD a na dodatek marnujesz na to kase
Tysiąc razy bardziej wolę jechać dłużej samochodem, z przerwą na maczka i szluga niż siedzieć w przedziale ze zwierzętami dracymi mordy. Pociąg jest w #!$%@? niewygodny i oczywiście był opóźniony kilka minut xd bo inaczej się nie da.


@Mistrszzz: pociąg jest wygodny o ile ma przedziały a ty nie masz 8 osób w przedziale i nie masz 180 + ;)
Na krótką podróż do 2h pociąg moze byc ok ale faktycznie,
@Mistrszzz: Mnie zawsze w komunikacji miejskiej denerwuje wszędobylski smród i hałas. Mix jedzenia, z różnymi perfumami, zapachem potu, moczu i kału... Coś okropnego. Sto razy bardziej wolę jechać samochodem niż bujać się zbiorkomem. Nawet jakbym miał płacić dwa razy więcej za paliwo to i tak bym wolał jechać samochodem.