Wpis z mikrobloga

Pytanie bez beki i na serio do dorosłych (>25 lat) - jak wy jesteście w stanie żyć zarabiając mniej niż 10k miesięcznie w PL?
Nie chcę nikogo trigerować, pytam serio. Wszystko jest teraz w #!$%@? drogie - ja mam miesięcznie STAŁYCH wydatków 9,5k i choćby skały srały tyle minimum muszę wybulić co miesiąc. A ja żyję w sumie dosyć skromnie i nie uważam się za bogacza.

#pytanie #pytaniedoeksperta #nieruchomosci #blackpill #niebieskiepaski #ruzowepaski #tinder #pracabaza #pracazdalna #programista15k
  • 69
@perfumowyswir: czy tak to działa, że bierzesz taksówkę lub bolta lub cokolwiek, jedziesz do wypożyczalni po auto i i je odbierasz, jedziesz do domu po bagaże i dopiero w miejsce docelowe?
A jak stwierdzisz, że chcesz odwiedzić znajomych w innym mieście to jak? Taksa na dworzec, czekanie na pociąg, przesiadki i znowu taksa? I w powrotnej drodze to samo?
Brzmi to bardzo uciążliwie i zgodziłbym się na takie coś tylko w
@szybki-bill1: panek stoi na parkingach po całym mieście, obecnie jak patrzę na appke mam 200 metrów do mercedesa gla, wracam i zostawiam go pod mieszkaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzuciłbym jeszcze fajnego tipa jak robić to o wiele taniej, ale nie ma sensu widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżdżąc kilka razy w miesiącu jest to nieporównywalnie tańsza forma transportu
1.5k katering, 6k rata za auto, wyjścia z 1.5k (a rzadko wychodze), hobby 1k,


@Wygryw_z_wyboru: Jak żyjesz ponad stan jak ostatni burżuj, żeby się pokazać, nieadekwatnie do budżetu, to przynajmniej nie bądź na tyle bezczelny żeby potem pisać, że "nie jest tanio" kiedy te wszystkie koszty da się zredukować, bo nie są nikomu tak naprawdę potrzebne...
@perfumowyswir: dobra, mosz recht, nie korzystam z tego, jakoś nie zaświtało mi że to rzeczywiście stoi na mieście co parę metrów. Tak czy siak oczywiście to zależy od trybu życia, ale dla kogoś kto się dużo przemieszcza i podróżuje często poza miasto to dużo lepiej wychodzi posiadanie wlasnego gruza