Wpis z mikrobloga

mirki jak to jest, jestem półrocznym juniorem w IT i mam 5k na łapę i myślałem, że to nie jest tak źle, po czym jak spotykam się ze znajomymi, którzy pracują w jakichś fabrykach/mcdonaldach to słyszę, że zarabiają po 7k i to praktycznie wszyscy - serio w takich miejscach się tak dużo zarabia czy to ja zarabiam tak mało i stawki po prostu się zmieniły? bo sam juz nie wiem co myśleć, skoro na jakimś magazynie zarabia się więcej?
#pracait #pracbaza #zarobki
  • 53
@s---k: @kiedys_bede_bogaty @boguslaw_licencyjny ja przy średnio 9 nadgodzinach miesięcznie miałem 97k brutto(tyle mam na picie), tyle ze 3 tygodnie byłem w wojsku, wiec za pełen rok byłoby pewnie 105k. Najprostsza praca na produkcji, nie potrzeba jakichkolwiek umiejętności czy szkół.
W tym roku ma być jeszcze podwyżka o jakaś wyższa kwotę, plotki mówią o 1500 brutto do podstawy.
@kiedys_bede_bogaty: tymi 5k sie nie przejmuj. Jesteś juniorem i twoim głównym celem jest teraz nauka. Pozatym to ty cały dzień siedzisz sobie w wygodnym fotelu i pijesz kawke + masz czas na wykop, a nie twoi znajomi co muszą zasuwać. Nim się obejrzysz będziesz mieć 15k.
@eustach: co prawda to prawda, praca zdalna bardzo oddaje bo w tym czasie mogę sobie robić x dodatkowych rzeczy i nawet nie za bardzo czuje że pracuje, ale nie wiem, poczułem się jakoś gorzej, bo de facto kasa warunkuje twoją wartość jako pracownika