Wpis z mikrobloga

#streetworkout #trening #kalistenika #silownia
Siema, trenuje od 4 miesiecy kalistenikę. Trenuje 3x w tygodniu takim planem:

3x8 podciagniecia nachwyt

3x20 pompki

3x8 podciagniecia podchwyt

3x15 dipy.



Czy jest to w porządku plan aby zwiększyć powtórzenia tych ćwiczeń? Czuje, że progress troche wolno leci. Znacie może jakieś inne plany treningowe na polepszenie bazy i jakieś treningi na core?
  • 16
@Veas: siema, ja generalnie polecam prosty i szybki plan jednego z wykopków (niestety nie pamiętam nicku ale często się tutaj udzielał i #!$%@?ł dużo fikołków na drążkach:D) mianowicie:
nachwyt,
dipy,
podchwyt
pompki
i tak 3 razy :D powtórzeń robisz chyba maxa, jak nie dajesz rady to dobijasz negatywami. Ja w ten sposób z dwoch podciagniec dobiłem do +/- 18, a teraz robie ten sam plan tylko że dorzucam ciężar :D ewentualnie
@Veas: Zaczynałem od dipów ze słabą techniką, jakieś może 5, 6 powtórzeń, dzisiaj zrobię z 20 wolno, technicznie :D Pompek nie wiem, bo stosowałem różne wariacje z różnym tempem i ciężko mi powiedzieć.
@Veas: np w 1 dniu robisz podciaganie horyzontalne i pompki + nogi, a w kolejnym podciaganie zwyklei pike push up i dipy? Mozna cos w tym stylu. W ten sposob robisz wszystkie ruchy wielostawowe, cwiczen za duzo nie jest i latwiej progressowac.
@szyszak7: Czy bylby to dobry plan?:
plan A:
3x8 podciagniecia nachwyt
3x15 dipy
3x8 podciagniecia podchwyt
3x20 pompki
plan B:
3x10 australijskie podciaganie
3x10 pike push ups
+ nogi

3x w tyg plan A + 2x w tyg plan B weekend rest?
wg mnie za duzo podciagania na 1 jednostke treningowa, zamiast robic2 wersje nachwyt i podchwyt to jednego dnia zrob nachwyt np 3s10 a w trzecim dniu podchwyt i moze cos jeszcze wrzucic na brzuch typu wznosy nog w treningu z nogami
@MPWKZB: tak, kiedyś miałem drążek w starym mieszkaniu i tam się podciągałem, ale max to było 5 powtórzeń podchwytem i to dosyc kalecznie xD mam 182 wzrostu a waga oscyluje między 69 a 73, zaleznie od tego jaka mam jazde na glowie, czy na wysuszenie sie czy na masowanie :D Moze masz jakis kiepski plan albo malo jesz, nie uzupelniasz bialka?
@Veas a moze zrob sobie split na push-pull?
pull:
podciaganie
cw na bicka - polecam goraco zakup kolek gimnastycznych, i na bicka robic np bicep curle
podciagniecia australijskie
w tym dniu dodaj tez cos na brzuch (np wznosy kolan do klatki na poreczach -na drazku ograniczy Cie tutaj zmeczony w tym dnii chwyt)
przydaloby sie tez cos robic na wzmocnienie prostownikow aby cwiczyc caly core

push:
pompki (jesli robisz serie 3x20, to
mam 182 wzrostu a waga oscyluje między 69 a 73,


@methhod: i chyba jest wyjasnienie, ja waze 80kg i mierze 188cm, wiec mam wieksza dzwignie i dzwigam 10kg wiecej.
Calkiem mozliwe, ze za malo jem kcal bo waga stoi w miejscu, a czasami spadnie. Ale z bialkiem jest raczej ok.