Wpis z mikrobloga

Ile może być wart taki oto ośmioletni blaszak (technicznie 10 lat, bo tyle lat temu miały premierę podzespoły). Cztery / pięć stów da radę wyciągnąć?

Specyfikacja: i5-4440 ze stockowym coolerem, Gigabyte B85-HD3, 4x4GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX, ASUS R9-270X 2GB, Goodram CX400 128GB, psu Zalman ZM700-LX 700W i obudowa Tracer MAKS.

Zalega mi od roku a znajomy coś tam się żalił na swojego sztrucla więc tego bym przeczyścił, przepastował i dał mu za 4-5 stówek.

#komputery #pcmasterrace #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@GhostTrick: No, w sumie racja, trochę się zagalopowałem z pomysłem. Niczego mu nie mówiłem, ponieważ sam nie mam 100% pewności co do dokładnego stanu technicznego blaszaka. Prócz wyczyszczenia zapuszczę jeszcze testy diagnostyczne. Chcę uniknąć sytuacji, że proc lub grafa zdechną ze starości miesiąc po oddaniu.
Chcę uniknąć sytuacji, że proc lub grafa zdechną ze starości miesiąc po oddaniu.


@PEPE_Le_Sfont: lepiej mu powiedz z góry, że najpewniej mu podziała, bo dbałeś jak o własne i jeszcze odpicowałeś przed sprzedażą, ale jako że to leciwy sprzęt to nie możesz dać żadnej gwarancji poza ... nwm 14 dni.

Cena uczciwa. 500+ nawet.
@MostlyRenegade: Między bogiem a prawdą, gratis to uczciwa cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PEPE_Le_Sfont: tak jak kolega wyżej powiedz mu że komp stary ale raczej podziała. A tak z czystej ciekawości, co kierowało tobą przy wyborze tak potężnego zasilacza szczególnie jak na tamte czasy, do takich podzespołów?
@dominges08: W tamtych czasach nie znałem się na składaniu komputerów i znajomy mamy z pracy pomagał w wyborze podzespołów i montażu. Jak się teraz zastanawiam to trochę w #!$%@? nas zrobił m.in. właśnie tym zasilaczem (argumentował, że będzie na rozbudowę w przyszłości) oraz obudową, która jest chyba najgorszą budą, jaką widziałem. ZERO cyrkulacji powietrza, filtry w postaci gąbki, która się zapchała kurzem po około roku, wszystko się w środku gotuje, zwłaszcza