Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: Czyli jednak lecą fikołki xDD

Jak sobie przeczytasz wątek to ja dokładnie o tym mówiłem. A kolega któego plusowałeś twierdził że jest naukowy konsensus - gówno prawda, to tylko kwestia światopoglądu, a nie nauki.
  • Odpowiedz
@malani: No tu się absolutnie zgadzam. Naukowy konsensus jest, ale taki, że zarodek jest biologicznie osobnikiem homo sapiens na etapie rozwoju zarodkowego. Problem tylko w tym, że zwolennicy pro-life (a właściwie to pro ciąża, bo te osoby zwykle zapominają o ludziach po urodzeniu) przeceniają ostro ten fakt.

Bo faktycznie to tam masz po prostu zbitek komórek do 13 tygodnia, dopiero szkic podstawowych struktur. Ciężko mówić tutaj o tym potocznym człowieczeństwie.
  • Odpowiedz
@Kryspin013 : xDDDD Czy ty chociaż przeczytałeś, co mi podesłałeś?


Pomijam fakt, że ten dokument jest świetnym materiałem dla zwolenników Pro-Life, to nigdzie nie twierdzi, że jest konsensus naukowy z perspektywy prawnej. Ba, przebadani naukowcy wprost określili że życie zaczyna się od zarodka, a zarodek jest Homo Sapiens.


@malani: soorka dopiero wróciłem. Tak ziomek. Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego co ci wysłałem. Napisałem ci, trzymaj pierwszy link. Niestety musiałem
  • Odpowiedz
Jest oczywiste, że to nie sama świadomość lub tylko zdolność do jej posiadania czyni organizm żywy człowiekiem. Wiec jest jeszcze coś, tylko co? Wątpię, czy choćby 0,0001% zwolenników prawa do aborcji sobie zadaje to pytanie.


@Satyr: a próbowałeś w ogóle grzebać w temacie? Bo mam wrażenie, że wykazujesz się ignorancją olewając research tylko przez poglądy. Dowiedz cię np w jakich warunkach w różnych krajach aborcja jest dopuszczana to wtedy będzie można
  • Odpowiedz
@Kryspin013: a czemu się ograniczać do zarodka? Przeciez to tylko kwestia czasu do stania się człowiekiem, niemowlę też nie przypomina człowieka zapytasz się go czy chce żyć to też Ci nie odpowie. Taki wasz obraz debile broniący skrobanek.


@Sisal: #!$%@?, czytam te wasze wysrywy i się za głowę łapię. Jest jawna granica postawiona. Czas w którym na pewno wiemy, że układ nerwowy nie jest w ogóle rozwinięty. Tak to jest
  • Odpowiedz
@Kryspin013: pytanie czy zarodek człowieka to też czlowiek


@Noami: Tak, w kontekście biologicznym to jest człowiek. I to jest fakt naukowy. Tylko dyskusja o legalnej aborcji nie działa na podłożu nauki a podłożu poglądów. Np kolejnym faktem naukowym jest to, że płód nie będzie miał rozwiniętego mózgu a ni nawet ukłądu nerwowego przez następne kilkanaście tygodni.

Kolejny fakt naukowy to to, że samice gatunku homo sapiens bardzo lubią odrzucać płody
  • Odpowiedz