Wpis z mikrobloga

@Satyr: Sorry, ale nie kupuje tego argumentu, sen/zemdlenie to jest etap chwilowy, człowiek (osoba) przed i po jest tym samym człowiekiem (osobą), z tą samą osobowością, którego dobrze znamy i możemy scharakteryzować. Płód natomiast to jest zlepek komórek, nie posiada żadnych wyjątkowych cech względem innego zlepu komórek jak np. nowotwór, tasiemiec czy płód innego gatunku, a na argument o tym, że z tego może być potencjalny człowiek (osoba) jest całkowicie bez
@Kryspin013: przecież nie tylko ludzie mają rozwinięte układy nerwowe. Pies, kot, małpa - też posiadają. To jest przecież trywialne, że wcale nie posiadanie układu nerwowego jest kryterium człowieczeństwa. Tylko błagam - nie tłumacz mi, że bycie człowiekiem polega na posiadaniu układu nerwowego człowieka :D
@Kryspin013: przecież nie tylko ludzie mają rozwinięte układy nerwowe. Pies, kot, małpa - też posiadają. To jest przecież trywialne, że wcale nie posiadanie układu nerwowego jest kryterium człowieczeństwa. Tylko błagam - nie tłumacz mi, że bycie człowiekiem polega na posiadaniu układu nerwowego człowieka :D


@Satyr: No dobra ale o czym ty piszesz. Mi chodziło o to, że mówimy o fakcie, że embrion wtedy nie jest na tyle rozwinięty żeby mieć
@Ulyssos: nie rozumiesz pojęcia kwestia czasu, życie to życie kwestia 12 tygodni. Usprawiedliwianie się tym że to jeszcze nie życie bo nie ma układu nerwowego to jak szukanie granicy na siłe. Za 50 lat ktoś będzie oponował za granicą pierwszego słowa.