Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeglądałem linkeidin i natrafiłem na profil znajomego, który jest VP w pewnej polskiej rozpoznanej firmie, akurat nie IT, ale z dziedziny finansów. Skończył studia ekonomiczne i zarządzanie na polskich i zagranicznych uczelniach. Ile się zarabia na takim stanowisku > 50k/msc? Zastanawia mnie czy ścieżka rozwoju w kierunku managera opłaca się bardziej finansowo niż bycie seniorem ultra devem. Domyślam się, że tak ale w jakich granicach są to zarobki ciężko znaleźć jakieś wiarygodne raporty płacowe.

#pracbaza #praca #it #programowanie
  • 6
@cw3l: firma firmie nierówna. Raz aplikowałem na VP of Engineering w jakimś startupie (sami się do mnie odezwali). Rozmowy się skończyły na etapie uzgodnienia widełek. Oferowali 2x mniej niż moje zarobki na stanowisku programisty wtedy (stanowisko tech lead). Przy czym nasza firma zatrudniają wtedy jakieś 400 osób może.

Realia są takie że w małej firmie to sobie możesz być nawet CEO / CTO a i tak zarabiać mniej niż stażysta w
Zastanawia mnie czy ścieżka rozwoju w kierunku managera opłaca się bardziej finansowo niż bycie seniorem ultra devem


@cw3l: manager to robak przy seniorze / leadzie / architekcie. Zwłaszcza taki bez doświadczenia technicznego. W dobrych firmach masz dwie równoległe ścieżki i zarobki na technicznej ścieżce odpowiadają tym na nietechnicznej. Dlatego nad seniorem zwykle są jeszcze takie stanowiska jak tech lead / architekt i tytuły takie jak staff i princi pal.
@cw3l: nawet jeśli by kosił 100k/msc to pamiętaj że senior ultra dev #!$%@? jest 1000 razy więcej w tym kraju i nie czekasz na tą pozycję jak książę Karol po mamie czekał...

Czytaj ze dużo większe szanse że dostaniesz to stanowisko w IT za skill a nie znajomości bo było 15 na to miejsce. Plus cały czas ktoś tam czeka aż ci się noga podwinie.

Uwazam, że twój kompel powinien być
który jest VP w pewnej polskiej rozpoznanej firmie, akurat nie IT, ale z dziedziny finansów.

@cw3l: Znam ludzi ktorzy schodzili z takich stanowisk, na juniorow, bo kasa lepsza.

Ile się zarabia na takim stanowisku > 50k/msc?

@cw3l: Chyba rocznie... VP to stanowisko "medialne", zarobki sa tragiczne.
astanawia mnie czy ścieżka rozwoju w kierunku managera opłaca się bardziej finansowo niż bycie seniorem ultra devem.


@cw3l: po co manager, ucz sie od razu na dyrektora