Wpis z mikrobloga

Pytanie do bardziej doświadczonych analityków, ile wam zajelo dostanie się na stanowisko juniorskie czy nawet staż.
Wymienie moj stack technologiczny: MySQL(8/10) , Excel(7/10), Python (5/10), PowerBi(6/10). Doswiadczenie komercyjne mam z (mysql i powerbi). Próbuje się dostac od 3 miesiecy i niestety bardzo malo osob do mnie odezwalo odp i zastanawiam sie czy cos ze mna jest nie tak :( .
#programista15k #b2b #outsourcing #pracait #analityk #it #businessintelligence
  • 16
@adammo1241: to ja napiszę z perspektywy właściciela firmy zajmującej się BI. Ta branża nie jest wielka. A w ostatnich latach mocno hajpowana. Co za tym idzie jest masa ludzi, którzy tutaj widzą szybki, łatwy i prosty pieniądz.
Czytaj - nawet kilkaset zgłoszeń na ogłoszenia rekrutacyjne. Ba! Już nawet na instagramie otrzymuję pytania dotyczące pracy :)
Ale wracając - odpowiedz sobie na pytanie „co zrobiłem, aby moja aplikacja wyróżniała się na tle
teraz to w każdej "branży" it jest ciężko dostać się na juniora.
Mam wrazenie, ze na jedno stanowisko jest tysiak chętnych.
Ale w mojej opinii jak się wyjdzie po kilku latach z juniora na mida/seniora to problem znika, ale od czegoś trzeba zacząć.

@KrzysiekZcleverBI:
@cohontes: jest „pełno”. Uwierz mi - to nie jest wielki rynek.
Teraz sprawia wrażenie takiego, bo jest pusty. To jest nowość i wszyscy wskakują do tego pociągu.
I tak z reguły po porządnym wdrożeniu praca z małym-średnim klientem się kończy. Ewentualnie wpada jakaś drobnica z zakresu rozbudowy.
Co innego korpo - tutaj właściwie możliwości są nieskończone. Najpierw wdrożenie, potem maintenance, szkolenia etc. Ale tutaj też rynek jest skończony.
Dodaj do tego
@chinski_pierozek: MSP to pod względem współpracy wymarzeni klienci.
W większości przypadków po wypracowaniu listy wymagań otrzymujemy od nich prawie pełną wolność we wdrożeniu. Często przy MSP projekty wyglądają tak, że w trakcie całego projektu jest może kilka spotkań z omówieniem prac, modyfikacjami. Wszystko po prostu dzieje się szybko, sprawnie i dobrze.

Z drugiej strony jest korpo i SSP.
Tutaj jest już mniej kolorowo.
Z jednej strony - owszem - wieloletnie kontrakty
jest przynajmniej nierozsądne

@KrzysiekZcleverBI: z perspektywy właściciela firmy zatrudniającego specjalistów BI pewnie tak, ale z perspektywy OPa czyli osoby szukającej zatrudnienia czy kontraktu z największą stawką i perspektywami to rozglądanie się za małymi firmami i firmami świadczącymi usługi dla mśp to strzał w kolano. A jeśli patrzy na korpo to jest ogromny rynek pracy i do tego nawiązywałem.

cenę RBH, która jest taka sama w przypadku jednych jak i drugich

Ale
@KrzysiekZcleverBI: Hm. A jak z midami/seniorami? Dużo kandydatów na dobrym poziomie? Pytam, bo robię głównie rzeczy nieco podobne, tzn data science i data engineering, ale zdarzają się tygodnie, że dostaję i po 5 ofert na linkedinie na stanowiska udające data scientisa czy engineera, które wymagają też Power Bi czy Tableau, albo wręcz BI Dev lub Data analist. I zastanawiam się, czy na rynku jest aż takie ssanie na szerpokopojętą analizę danych