Wpis z mikrobloga

Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba wydać dniówkę przeciętnego zjadacza chleba żeby konował łaskawie przyjął i wypisał receptę. 270 zł za 20 minut czyli 810 zł za godzinę... czyli 6480 zł dniówki, nieźle się bogacicie kosztem innych ludzi. Bo na wizytę na NFZ nie ma szans w sensownym terminie. I nie mówicie że macie strasznie ciężkie studia i zarabiacie dopiero po zrobieniu specjalizacji bo dużo osób też skończyło bardzo ciężkie studia a nie zarabiają nawet 1/10 z tego. Coraz częściej lekarze w trakcie specjalizacji kasują wcale nie gorszy hajs w prywatnych klinikach. A i wasza postawa podczas "pandemii" też niczego nie poprawiła kiedy to chcieliście zmuszać ludzi do szprycowania się eksperymentalnym eliksirem.

Wmawiają wam na tych studiach że jesteście lepsi, elitą itp a w rzeczywistości większość lekarzy to przeciętne tłuki. Owszem, potrzeba determinacji żeby się obkuc na pamięć ale nie róbmy z tego rocket science. Co z tego że się uczucie na studiach anatomii, nazw poszczególnych mięśni po łacinie itd... I tak wszystko idzie w zapomnienie. Jak na każdym innym kierunku... Ostatecznie większość z was kończy tak, że przepisuje ludziom randomowe leki a jak człowiek chce wejść z wami w jakaś merytoryczną dyskusję to wyganiacie z gabinetu bo jak pacjent śmiał podważyć żałosny wysryw konowała. #!$%@? grupa społeczna. Ktoś, kto bije konia do skończenia jakichkolwiek studiów w Polsce tylko pokazuje, że na rynku jest swiezakiem i nie ma pojęcia i rzeczywistości.

#medycyna #zarobki #inflacja #zalesie #lekarz #zdrowie
Viado - Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 265
@PfefferWerfer: W sytuacji, w której wystąpił monopol naturalny najlepszym sposobem byłaby regulacja ze strony państwa. Jednak teraz pojawia się pytanie jak to zrobić? Ile to kosztuje? W jaki sposób można dojść do jak najlepszego skutku. Pytaniem jest czy ceny średnio od godziny dużo różnią się od europejskich odpowiedników.
Myślę, że warto wprowadzić w profilu studiów medycznych zapis, że musisz odpracować powiedzmy 5 lat po ukończeniu studiów w Polskiej placówce, to mogłoby
@apee no niby tak, dlatego idę do optometrysty z obiema karteczkami i niech mnie zbada i rozkmini który był bliżej, tylko, że też jeden mi zdiagnozował problem, a drugi stwierdził, że jest git xD ale stwierdziłam, że kładę na to #!$%@? i na kontrolę za pół roku pójdę do jakiegoś innego trzeciego, bo szkoda mi czasu i kasy teraz.
kilka lat i AI przejmie 80% roboty lekarzy. W przypadku prostych i schematycznych dolegliwości poradzi sobie lepiej niż przeciętny lekarz.


@bolekndm: jak wcześniej lekarze zgodzą się na zmienę prawa. Bo kto wdroży AI?
Zacznijmy od tego że na studia lekarskie ciężko się dostać. Czemu? Bo studia te wybierają zazwyczaj natalki i karolinki co jadą na średnich 5,0 i maturach ze wszystkiego na 95+%, spełniając wizję starych którzy chcieli by córeczka była lekarzem, ewentualnie prawnikiem. Oczywiście na rozmowę o pasjach czy small talk od takiej nie licz, bo są od małego zaprogramowane na wyuczanie się schematów, więc jakbyś kazał im się wyuczyć inwokacji to bez problemu,
lekarze nie techniczni (ci co nie grzebią w pacjentach) najbardziej się zesrają po wejściu usług medycznych opartych na AI.


@j3sion: a kto się zgodzi na wejście AI? który rząd?
@Viado: będę powtarzał do znudzenia - składka zdrowotna powinna być ściągana na INDYWIDUALNE KONTO PACJENTA i z tych pieniędzy można byłoby opłacać tych konowałów. Część ze składki szło by na pół-publiczne szpitale, kasę można byłoby przekazywać rodzinie - zwłaszcza rodzicom, którzy potrzebują na starość jak najwięcej środków. Pieniądze byłyby waloryzowane. Takie coś jest w Singapurze. Po dojściu do limitu na koncie - cześć kasy można byłoby wrzucić na kupno swojego mieszkania,
smallboobslover - @Viado: będę powtarzał do znudzenia - składka zdrowotna powinna być...

źródło: hu-chen-__cBlRzLSTg-unsplash-1.jpg-1

Pobierz
@Viado: Zesrałeś się typie niemożliwie XDDD Widać, że 270 zł to dla Ciebie niesamowity majątek i musiałeś odreagować frustrację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz policz od 10 do 1. Ja ostatnio wydałem u świetnej dentystki 1200 zł za profesjonalne leczenie zębów i choć była to spora suma, to cieszę się, że wszystko zaleczone jak trzeba. I nie płakałem na forach, o matko Bosko oszukali mnie. Nie chcesz?