Wpis z mikrobloga

Witajcie Wypopki!
lvl26 #przegryw here
Szukam zdalnej pracy ale jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o ten rynek. Właściwie to nigdy nie pracowałem więc proszę o jakiekolwiek wskazówki i rady. Niestety pochodzę z patologii więc trochę mi zajęło, żeby uporządkować sobie życie. Opiekuję się niepełnosprawną mamą, która choruje odkąd pamiętam. Ojciec mega przegryw wsiur po PGR- znęcanie psychiczne i fizyczne na swojej rodzinie. Jak miałem 13 lat to zdradził z inną, która go zostawiła po tygodniu xD. Wykopaliśmy go z domu ale nawet nie brałem alimentów bo miał same długi…On teraz żyje na wsi u babki i do tej pory się nie ogarnął. Mniejsza z nim. Ciężko było ale jakoś ułożyliśmy sobie życie. Aktualnie studiuję medycynę. Codzienna opieka + studia niestety uniemożliwiły mi pracę. Teraz na studiach jest już lżej (4 rok), więc mógłbym ogarnąć jakąś pracę. Póki co, żyjemy z renty i oszczędności, co pozwoli mi na skończenie studiów, ale żyjemy bardzo skromnie i chciałbym to zmienić. Niestety przez putinflację jest coraz ciężej i musimy rezygnować z wielu rzeczy. Bardzo mnie boli np. jak mama mówi, że nie kupi leków bo chce żeby starczyło mi na utrzymanie na studiach.. Chcę wyjść z przegrywu i znaleźć pracę, ale ze względu na całodobową opiekę musi być zdalna. Ciągle czytam, że ludzie są testerami, coderami, HRami w #korpo itp. Mój znajomy w kapciu (capgemini) sprawdza obecność na szkoleniach full zdalnie i płacą mu 5k xD Ja nigdy takiej kasy nie widziałem. Nie liczę na coś takiego ale myślę, że mógłbym zostać testerem, bo dość dobrze ogarniam kąkuter i nowe aplikacje. Zrobiłem nawet kilka modzików do gier, co wymagało modelowania,animowania, mapowania, UI, soundy etc. Niestety programować nie umiem, mimo że coś tam edytowałem w kodzie ale to raczej variable na czuja. Ang C1/C2

tl;dr Podsumowując, szukam pracy testera i chciałbym uzyskać wskazówki od kogoś z rekrutacji w takim korpo, czy mam w ogóle szanse dostać taką pracę bez doświadczenia, pleców, studiów w tym kierunku. Czy potrzebne są te płatne kursy, czy wystarczy jak ogarnę tutoriale z yt? Pozdrawiam przegrywy, bądźcie silni.

#pracbaza #pracait #korposwiat #tester
  • 12
@Szumrzeczny:
Jak najbardziej mogłoby być, ogarniam office, ale nie wiem jak znaleźć taką pracę. Próbowałem przez pracuj.pl ale zerowy odzew. Potrzebuję żeby ktoś mnie pokierował i doradził.
@Czostek303: Jakaś niesamowita historia. Mówisz, że ani matka nie pracuje, ani ty i jakoś do tej pory dotrwałeś do 4 roku medycyny?

Raczej srałbym na programowanie i skończył tą medycynę. Pójdź do dziekanatu i zastanówcie się jak to można rozwiązać. Dużo hajsu Ci potrzeba? Bo można coś ogarnąć w jakiejś klinice jakiś asystent, czy rejestrator sry nie znam się sam jestem IT, a też mi nie szło ogarnąć coś, szczególnie na
@Czostek303: Jeżeli bierzesz pod uwagę tylko IT, to bez doświadczenia zostaje Ci tylko i wyłącznie support/helpdesk (I linia wsparcia). Niestety, nie znajdziesz pracy zdalnej. Jeżeli będziesz mieć szczęście, to być może uda się znaleźć coś z jednym dniem pracy z domu, ale nie nastawiaj się.

Aby zostać testerem potrzebujesz przynajmniej 1 roku doświadczenia, to jest zawsze warunek konieczny. Ogłoszenia przeglądam długo i naprawdę nie widziałem jeszcze oferty bez wymaganego doświadczenia. Niestety,