Wpis z mikrobloga

@WielkaLampa: mam mieszkanie miedzy dwoma kosciolami, nie przeszkadza, nieraz pomaga bo godziny mszy i dlugosci trwania ich czesci sa stale, wiec pomaga w utrzymaniu dyscypliny czasowej bez zerkania na zegarek xD bardziej niz to przeszkadzaja te procesje i spotkania z wiernymi w dni swiateczne, bo wtedy na ulicy nie ma jazdy, bo tam sa wierni. Ale to tylko przy glownych kosciolach takie akcje. Nie jestem osoba wierzaca. Jezeli niedaleki kosciol mialby
@WielkaLampa: Lubisz lody waniliowe czy czekoladowe? Które polubisz po uzyskaniu odpowiedzi? Czy dobrowolnie powiesisz sobie dzwon i ktoś będzie sobie nim #!$%@?ł gdy masz ochotę na drzemkę lub lizanie cipki?
@skaza
co ty w ogóle gadasz? xD
chyba nic dziwnego że próbuje zasięgnąć opinii gdzie się da, w momencie, w którym mam zamiar wydać pół bańki.
Nie ma idealnego mieszkania. Zawsze będzie coś co przeszkadza lub mniej sie podoba.
Pewnych rzeczy można uniknąć lub przemyśleć z innej perspektywy, a zwłaszcza jeśli ktoś posiada doświadczenie z tym związane
@WielkaLampa mieszkam 50m od kościoła, nie przeszkadza. Przeszkadzać może jak będzie #!$%@? proboszcz, co każde #!$%@?ć dzwonami od 6:30 i od świtu odpali nagłośnienie na full.
No i też zależy jaki masz dom, jakie okna itd. Bo przez kiepskie będzie pewnie sporo słychać.
@WielkaLampa mieszkam chyba mniej niż 50m od kościoła (dosłownie nasze posesje dzieli osiedlowa droga) i po pewnym czasie człowiek nawet nie zwraca uwagi na to. Jedyne co słyszę, to kiedy dzwony dzwonią o niestandardowych godzinach (bo np jest pogrzeb czy święta).

W ogóle dawno temu na działce obok był jeszcze szpital xD wiec miałem kombo kościół i szpital (do którego przyjeżdżały karetki na sygnale) przy jednej ulicy - ale ten sam case
@WielkaLampa: Nie słychać tak tego, ja mam kościół 200m od siebie. Nawet nie wiem w jakich godzinach biją dzwony.

w boże ciało akurat pod moją klatką jest stacja i jest fajne uczucie bo wygląda tak jakby wszyscy ludzie się do mnie modlili i padali na kolana przede mną a ja jestem na górze.
@WielkaLampa: Jeśli masz szczelne okna to dzwonów nie słychać, a nawet jeśli to nie jest dźwięk, który utrudnia funkcjonowanie. Procesje na wiosnę czasem przeszkadzają, gdy mają jakiś miesiąc różańcowy i drogi krzyżowe, ale wtedy zamykasz okno na chwilę i po problemie. Pierwsze słyszę, aby o 21 dzwonili w kościele xd. Dzwonią o 12 w południe, jak i pół godziny przed mszą. Może trwa to minutę, może krócej. Wg. mnie nie stanowi
@zbrodnia_i_kawa: czemu? ja np bardzo popieram taki pomysł. mozna by bardzo łatwo wdrożyć - poprostu w promieniu 500 metrów od parafi każdy by miał obowiązek uczestnictwa we mszy świętej, a ksiądz by podbijał pieczątki razem z tacą.