Wpis z mikrobloga

dokładnie, mam to samo z nim. Skoro przy tak debilnie prostych rzeczach się myli to jak mu można ufać w tych bardziej złożonych xD ostatnio napisałem mu żeby wyliczył koszt paliwa dla 4 osób, podałem mu dane i takie cuda wypisywał że za głowę się łapałem


@agdybytak: to teraz wyobraź sobie, że niektórzy tutaj już gdy ktoś o coś pytał to po prostu wklejali screeta z odpowiedzią od tego bocika i
@lentilek: wydaje mi się że go celowo ograniczają. Wiadomo że jest to tylko wersja demo, pierwsze dni działała świetnie, ale im bardziej popularny tym bardziej go ograniczają. Na czymś muszą zarabiać więc ten chat jest głównie skierowany do dużych firm które będą płacić miesięcznie za dostęp.

@swiadekkoronny w końcu na to wpadł, sprawdzałeś binga?
  • 1
Jak można Ci zaufać (...)


@dr_Manfred_Hubstauber: A bo Ty myślałeś, że model AI, który został napisany do rozumienia języka i odpowiadania względnie poprawnym językiem ludzkim służy do tego, żeby mu zaufać? Przecież to jest program, który ma fajnie wyglądać, a nie robić obliczenia. Ma jakieś dane, a jeśli nie ma danych na których może się opierać, to #!$%@? głupoty i będzie Ci wciskał kit, że mówi prawdę, bo tak został napisany.
@dr_Manfred_Hubstauber:, @Naproksen, @Abnegator, @silentpl, @agdybytak: ChatGPT nie pomylił się, tylko pytanie zostało zadane nieprecyzyjnie. W tym roku w kościele prawosławnym Wielkanoc wypada 16 kwietnia. Ani razu w waszej rozmowie nie padło słowo katolicka lub chrześcijańska Wielkanoc. Widocznie ChatGPT był wytrenowany na źródłach, które są częściej prawosławne niż chrześcijańskie. Poza tym język polski nie jest jego podstawowym, więc nie skapnął się od razu, że akurat u nas jest