Wpis z mikrobloga

#gryplanszowe #chwalesie

Właśnie wróciłam z wyprawy do paczkomatu. Biedna paczka czekała tam na odbiór od wczorajszego wieczora. Teraz mam kolejny dodatek do mojej ulubionej planszówki - Carcassonne oraz grę, w którą jeszcze nie miałam okazji grać, a ponoć jest dobra - Osadników z Catanu. Dziś czeka mnie przyjemny wieczór :)
Pobierz Aviendha - #gryplanszowe #chwalesie 

Właśnie wróciłam z wyprawy do paczkomatu. Biedn...
źródło: comment_iYFXaVRxj8CSXAqyI0aD5RZZaFvwUywz.jpg
  • 11
@Aviendha: Ja póki co mam tylko podstawę Carcassonne, ale przyjemnie się gra! :-)

Jest jakaś kolejność tych rozszerzeń? Coś godnego polecenia? ;> Bo jakoś nie chcę mi się wierzyć by wszystkie rozszerzenia były dobre ;-)

A w Osadników grałem i też uważam, że dobra gra :-)
@Mrboo: do Carcassonne koniecznie dokup "Księżniczkę i Smoka". Kiedy smok rusza na żer można zrobić niezłe czystki na planszy i pokrzyżować innym graczom plany (czasem i sobie :P)
@Mrboo: karczmy i katedry i księżniczka i smok najpopularniejsze dodatki. Wszystkie wprowadzają nowe typy klocków i zmieniają rozgrywkę :). Z 70-paru podstawowych płytek robi się około 150 z dodatkami i gra robi się dużo ciekawsza
@Aviendha: @Mrboo: tylko przy kupnie dodatków do gier z serii dokładanych klocków (hehe), jak osadnicy, czy carcassonne, pamiętajcie o zgodności wersji. Drewniana z drewnianą, plastikowa z plastikową, płytki się różnią, pionki inne, czasem kosmetyczna zmiana zasad występuje