Wpis z mikrobloga

Niestety, nie jestem jeszcze dumnym posiadaczem własnego mieszkania, więc mam świadomość tego, że jeszcze przede mną wiele bardzo przykrych, nieprzyjemnych, brutalnych doznań z trzech powodów:

a) Każdy pretekst w tej chwili jest natychmiast wykorzystywany przez developerów i flipperów do tego, żeby podtrzymywać narrację o szalejących cenach mieszkań i pompować banieczkę do nieprzytomności. Jak stopy były zerowe to pretekstem był darmowy kredyt, potem stopy wzrosły to uchodźcy, napływ się zmniejszył i grozi rozproszenie to materiały i surowce, szoki podażowe wygasły i surowce spadają to teraz będzie pretekstem kredyt dwa procent, nawet jeśli skorzysta z niego marginalny, katastrofalnie niski odsetek osób to narracji to nie przeszkodzi.

b) kult nieruchomości w Polsce jako jedynego aktywa inwestycyjnego, zapytanie statystycznego Janusza na ulicy skończy się tak, że odpowie "że mieszkania mogą tylko rosnąć, nigdy, nigdzie nie spadają". Jakbym chciał z kimś negocjować cenę np. z jakimś kredyciarzem to wybiegłyby wszystkie mohery z klatki schodowej i zlinczowaliby mnie, wisiałbym na latarni.

c) matactwo, dodatkowe koszty, niedogodności, komunikacja oraz cienkie ściany i akcje patodeweloperskie, ewentualnie znów jakaś krzywa akcja z kredytami.

Będę cierpiał, oj będę, zaznam wiele przykrości, bolesnych chwil i wyjątkowo niekomfortowych doznań zmysłowych oraz sytuacji. Będzie to kosztować całkowite sprowadzenie mnie na ziemię przypomnienie o roli żałosnego śmiecia, którym jestem tylko dlatego, że nie urodziłem się w rodzinie z kilkunastoma/kilkudziesięcioma bańkami na koncie. Najgorsza jest świadomość, że gdybym żył w normalnym społeczeństwie to nie musiałbym aż tak przepłacać

#pieniadze #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #inwestowanie #patodeweloperka #deweloperka #kredythipoteczny #stopyprocentowe #inflacja #przegryw #nieruchomosci
  • 54
@Ynfluencer: jakby 8k kosztował metr nowego mieszkania np na Dolnym Mokotowie to brałbym sobie od strzała 150m apartament XD

kult nieruchomości w Polsce jako jedynego aktywa inwestycyjnego


@Ynfluencer: najlepsze jest to, że najbardziej przeszkadza to tym, którzy mieszkania nie mają. Przecież macie swoje inwestycje o dużo lepszej stopie zwrotu, po co wam konkurencja?
@Kiedysbedeczerwonka: Mnie stać na mieszkanie gdzie chce. Nawet za gotówkę. Tylko denerwuje mnie, ze będę musiał w chooy przepłacić przez ten kult nieruchów i obsesję Polaków na punkcie kurników oraz nowa sprytna strategie developerów, opartą na pretekstach i kłamstwach.

Boli mnie utrata tych kilkudziesięciu-100 k, o które zawyżony czynnikiem spekulacyjnym jest każdy statystyczny nieruch. Mógłbym se za to gdzieś parę razy pojechać, coś fajnego kupić itd.
Mnie stać na mieszkanie gdzie chce. Nawet za gotówkę. Tylko denerwuje mnie, ze będę musiał w chooy przepłacić przez ten kult nieruchów i obsesję Polaków na punkcie kurników oraz nowa sprytna strategie developerów, opartą na pretekstach i kłamstwach.


Boli mnie utrata tych kilkudziesięciu-100 k, o które zawyżony czynnikiem spekulacyjnym jest każdy statystyczny nieruch. Mógłbym se za to gdzieś parę razy pojechać, coś fajnego kupić itd.


@Ynfluencer: Tak, tak, masz na pierwsze
@JC97: Tak, mam, bo szanowałem pieniądze. To jest moja ciężka praca. Mam milion i to 100 k ROBI mi różnice. Nie machnę ręką, bo to mój czas w życiu, którego nie odzyskam, a muszę przepłacać przez głupotę Polaków.
kult nieruchomości w Polsce jako jedynego aktywa inwestycyjnego


@Ynfluencer: No to załóżmy, że ktoś ma tyle kasy by kupić mieszkanie i chce je zainwestować, co innego niż mieszkanie byś polecił by było równie bezpieczne? Moim zdaniem nie ma wiele możliwości, mieszkanie możesz wynająć i przez 10 czy 20 lat czerpać z tego kase a potem sprzedać jeśli będziesz potrzebować lub samemu zamieszkać. Nawet jak ceny spadną to mieszkanie przez cały czas
Tak, mam, bo szanowałem pieniądze. To jest moja ciężka praca. Mam milion i to 100 k ROBI mi różnice. Nie machnę ręką, bo to mój czas w życiu, którego nie odzyskam, a muszę przepłacać przez głupotę Polaków.


@Ynfluencer: Spoko, to przepłacaj w wynajmie i kupisz za 5 lat 200k drożej.
@Kiedysbedeczerwonka: To są pieniądze. Jestem człowiekiem, który miał #!$%@? start i na wszystko ciężko tyralem sam. Dla mnie to nie jest tak, że 50, czy 100 k w ta czy w tą nie robi różnicy. Oczywiście, że developer chce, żeby się ludzie tak nakręcili.

Ja mam szacunek do pieniądza i nawet mając miliard nie wydałbym w głupi sposób pieniędzy.
@JC97: No tak i przez takie gadanie i powtarzanie tych mantr przez to głupie społeczeństwo kupię 200 k drożej, bo dają się deweloperom na te haczyki i hasła łapać.

Właśnie tak będzie. Po prostu jedyne wyjście, żeby Polacy przestali cierpieć to polacy muszą zdechnąć.
@Ynfluencer: No to wybij wszystkich, albo dojdź do władzy i to zmień. Tak #!$%@?ć można do usranej śmierci, a ostatecznie jako jednostka nie masz nic do gadania, tym bardziej, że jeśli faktycznie masz gotówkę na mieszkanie to jesteś wrogiem społeczeństwa. Kupujesz na rynku jaki mamy teraz, za x lat y% drożej, albo wcale i żyjesz na wynajmie/u rodziców.

Tylko jak rodzice mają własnościowe to pewnie masz z nimi niezłą spinę, że
@JC97: Polacy są senior specjalistami od kopania pod sobą dołków. Gdziekolwiek nie spojrzysz to Polak wręcz marzy, żeby zostać oskubanym z owoców swojej ciężkiej pracy i przepłacić jak najwięcej, a jak chcesz temu zapobiec to sam jeszcze wydrapie Ci oczy.

Gdzie się nie wglebisz tam Polak przepłaca w stosunku do innych.
@Ynfluencer: Jeśli mówisz, że Polacy dają się ruchać, bo mieszkania w Wawie kosztują 13k/m2 czy ile tam teraz wynosi średnia to co powiedzieć o miejscach jak właśnie Monachium, gdzie m2 może kosztować 13k, ale Euro? To i to kupa pustaków z oknami.
@Ynfluencer: oczywiście ze tak, nie wiem na co liczysz szczerze mówiąc. Ale jakich psychopatycznych deweloperów? Mówisz ze jesteś milionerem, to chyba wiesz jak działa biznes. Nie ma w nieruchach charytatywnych budów dla "dusigroszy". Jedyne co jest psychopatyczne to rząd, on mógłby być naturalnym uczestnikiem rynku i trochę go normalizować dla najuboższych. Niestety wybierane są populistyczne rozwiązania i masz co masz
@JC97: @Kutafonix215 Uwielbiam jak ktoś mi robi wykłady ile kosztuje coś gdzieś indziej. Tylko warto jeszcze zrobić wzmiankę jaka tam jest mediana zarobków i porównać to sobie do Polski.

Ile kosztuje nieruch i w Danii i Szwecji, Norwegii, a ile się tam zarabia? A ile kosztuje w Polsce a ile się tu zarabia?