Wpis z mikrobloga

@ly000: @eovenn: @SmugglerFan: nie jestem programistą, wyjaśnijcie o co chodzi
ikonka wygląda na odświeżanie, bez kliknięcia tego ludzie widzą masę błędów kompilatora które znikają po naciśnięciu tego czy co co chodzi?
@Kouros: reload projekt, pewnie nic mu nie dzilaalo. czasami trzeba kilka razy klikaz zeby bylo ok. ja czasami tez czyszcze pliki od ide i jeszcze raz odpalam czyste repo.
1. Refresh Mavena razy kilka.

2. Restart Intellij.

3. Invalidate caches.

4. Restart kompa.


I 99% problemów rozwiązanych xD


@Endr3w:

chore, ale tez mi sie to zdarza :((( kolega z teamu nawet co jakis czas reinstaluje intellija :|


@SmugglerFan: czy to sa ci sami backendowcy, co smieja sie z kolejnego frameworku na froncie? xD
czy to sa ci sami backendowcy, co smieja sie z kolejnego frameworku na froncie? xD


@rimyi: tak

im więcej pakietów tym bardziej pierydoli się budowanie grafu zależności i cache. Miałem to na porządku dziennym i faktycznie pomagało ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@air_waves: mam projekt gdzie jest ponad 100 repozytoriow, takze kazdy ma tam swoje dependencje i ciagle sie cos psuje. np. podkresla mi na czerwono ze
@Kouros: manualnie przełodowywujesz projekt, jak masz kilka projektów zależnych / dołączone jarki, korzystasz z jakiegoś artifactory gdzie przechowujesz różne rzeczy do projektu, których wersja się zmienia na bieżąco (dla przykładu common, contrakt, jakieś connectory) to czasami InteliJ nie łapie, że wersja jara się zmieniła i nie robi reloadu z automatu przez co brakuje klas wygenerowanych. Mało tego, jak z powodu braku bibliotek leci błąd (nie wiem, np. brak jednego enuma który