Wpis z mikrobloga

Ktoś z was wyrabiał ostatnio paszport? Widzę info, że nie trzeba przynosić żadnego wypełnionego wniosku i że urzędnik wypełnia, prawda to? Wolę pójść dobrze przygotowana, a wiecie jak to jest w naszych urzędach.

#lublin #pytanie
  • 13
@BarkaMleczna: powiem tak. Jakbym coś takiego przeczytał to bym przyszedł z wypełnionym. Oczywiście niepewne pola pozostawiłbym puste i rżnął głupa w urzędzie. Polecam ten sposób. Działa zawsze czegokolwiek bym nie składał.
@L24D: tyle że ja właśnie nie mogę nawet znaleźć wniosku. Jest tylko info że "wniosek składa się osobiście", a na innej stronie dodatkowa informacja że "Obecnie nie jest wymagane pobranie i złożenie wniosku papierowego. Urzędnik sam wprowadza dane elektronicznie i wymagany jest wyłącznie podpis."

Tyle że chciałabym się na sto procent upewnić u kogoś, kto to ostatnio robił, bo czekałam prawie 3 miesiące na termin, więc nie chcialabym być odesłana bez
@BarkaMleczna: Jak jak składałem wniosek, z pół roku temu to musiałem wypełnić papierowy wniosek, który i tak typek przepisywał do kompa xD Wniosku nie możesz sobie wydrukować i przynieść, w urzędzie są gotowe wnioski do uzupełnienia na korytarzu. Ogólnie te kolejkowanie jest śmiechu wartę, bo kolejki potężne a stanowiska wszystkie będą puste sama się przekonasz xD
@BarkaMleczna: Paszport zawsze wyrabiało się na wniosku, który jest dostępny tylko na miejscu. A obecnie wszystko wklepuje urzędnik, ale na miejscu trzeba zapłacić (da się ponoć też online). No i warto umówić się on-line na konkretny dzień, jeżeli Ci się nie spieszy.
@BarkaMleczna: nie ma sensu drukować i wypełniać wniosku bo oryginalny jest na grubszym papierze i obecnie nawet go nie dostajesz tylko wszystko wypełnia urzędnik a Ty tylko podpisujesz się na tablecie. Umów się jeśli są zapisy w Twoim urzędzie, wez zdjęcie i dowód wpłaty i tyle. Zapłać dzień wcześniej przelewem i druknij potwierdzenie żeby nie stać w kolejce do kasy
@BarkaMleczna: Wyrabiałem parę tygodni temu. Żadnych wniosków nie trzeba wcześniej wypełniać. Wszystko robi za Ciebie urzędnik. Potrzebujesz mieć tylko: dowód osobisty, stary paszport (jeżeli masz), zdjęcie do paszportu, dowód wplaty za nowy paszport.

Można się zapisać przez internet (fajna opcja jeżeli Ci się nie śpieszy bo terminy odległe). Albo na miejscu pobrać numerek. Tylko radzę być tylko wcześnie np. 7:00 albo maks 7:30. Ja byłem o 8:00 i brałem praktycznie ostatni