Wpis z mikrobloga

Kto zgłasza się do walki na Ukrainie? Ludzie doskonale wiedzą że pójście na wojnę wiąże się z ryzykiem utraty życia lub zdrowia. Grupą która jest najbardziej skłonna na to pójść są niedoszli samobójcy albo ludzie z depresją oraz myślami samobójczymi. Po od uratowaniu samobójcy taki człowiek otrzymuje propozycję pójścia do jednostek szturmowych. Możliwe że w szpitalach psychiatrycznych wiszą plakaty zachęcające do pójścia do grupy Wagnera. Tym ludziom mówi się że umrą jako bohaterowie a inni ludzie będą ich podziwiać. W końcu przecież i tak chcą umrzeć. Jeśli się na to zgadzą to nie umrą jak tchórz który nie radzi sobie z życiem tylko jako bohater który walczy o jakiś dziwne abstrakcyjne idee. W cywilizowanych państwach takim ludziom starają się pomóc. W Rosji są wysyłani na front jako mięso armatnie #rosja #wojna #przegryw #ukraina #depresja #psychologia #obowiazkowecwiczeniawojskowe #psychiatria #przemyslenia #wojsko
Pobierz chemikorganik - Kto zgłasza się do walki na Ukrainie? Ludzie doskonale wiedzą że pójś...
źródło: IMG_4738
  • 6
@chemikorganik: akurat lepiej żeby ginęli ci którzy chcą umrzeć niż ci którzy chcą żyć.

W przypadku gdyby w Polsce wybuchła wojna to też bym wolał żeby w pierwszej kolejności umierali właśnie tacy ludzie. Im nie szkodzi śmierć, nawet niektórym jest ona na rękę.
Grupą która jest najbardziej skłonna na to pójść są niedoszli samobójcy albo ludzie z depresją oraz myślami samobójczymi.


@chemikorganik: jest to poparte jakimiś badaniami? czy tak "na chłopski rozum"?

bp np. niedoszli samobójcy są często niedoszłymi samobójcami (a nie samobójcami) bo wybrali taką metodę samobójstwa aby go nie popełnić ale zarazem aby zwrócić uwagę na siebie, swój problem, itd.. innymi słowy w ten sposób wołają o pomoc,

nie wydaje mi się
@chemikorganik: Ja myślę, że niedoszli samobójcy to nie zawsze są źli ludzie, są też honorowi i jak to zrobią to już nikogo nie skrzywdzą czy nie chcą już obarczać meczyć swojej rodziny przyjaciół, oczywiście jest to głupie, ale tak może rozumuje cześć z nich.
A ci od Wagnera przed śmiercią jeszcze sporo są w stanie zła wyrządzić i wcale nie chcą zginąć, kradną i gwałcą, torturują itd. W pierwszej kolejności rekrutują