Wpis z mikrobloga

Jako, że mieszkania idą w góre bo bogaci je skupują by wynajmować biednym, którcych na mieszkania nie stać, bo bogaci je skupują i ich ceny rosną to powinno się wprowadzić nowy podatek, który ureguluje to wszystko

Jak ktoś kupił mieszkanie za powiedzmy 300k rok temu i teraz te mieszkanie jest warte 350k, to ten ktoś powiększył swój majątek o potencjalne 50k w związku z czym powinno się wprowadzić podatek jakieś choćby 30% od wzbogacenia i tak rok do roku 15k rocznie jak rośnie podatku jak wartość rośnie o 50k, bogacze płacili by podatek na fundusz mieszkań komunalnych, za to że mają tyle mieszkań. Ludzie też nie pakowali by się po kule w warszawkę, bo baliby się wzrostu wartości i podatku, więc zaczęli by kupować mieszkania choćby w Nowym Tomyślu

#przemyslenia #oswiadczenie #nieruchomosci #inwestycje #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 16
@Tomekmoskwa: za to, że okradają biednych utrudniając im wyjście z biedy. Mieszkanie nie jest od inwestycji i zarabiania, tylko od mieszkania

Dodatkowo ten podatek zapewni zrównoważony rozwój polski, bo ludzie nie będą się tłoczyć w największych miejscach
@wez_idz_sobie: jak będziesz sie porównywał z innymi ludźmi z klasy to nic dziwnego ze depresja. Zawsze będą lepsi i bogatsi. Jak tobie nie idzie to chcesz tym zaradniejszych kłody pod nogi rzucać? Niech oni ci wybudują swoją praca. A ty spij do 11. Brawo.
@wez_idz_sobie ja nie dostałem nic, skończyłem polibude i sam się dorobiłem dobrze płatną pracą i oszczędnym trybem życia. Nie wydaje na pierdoły, tylko na inwestycje. Ile ty wydałeś na inwestycje, a ile przewaliłes? Co zrobiłeś żeby podnieść swoje kwalifikacje tak żeby być atrakcyjnym na rynku pracy? Tylko dlatego że tobie się nie chce, chcesz okradać innych?
@wez_idz_sobie a jak kupił za milion a za rok cena spadnie i jest warte 500k to oddajemy mu 150k bo zaliczył stratę? Czy tylko jak ma zysk to go karzemy?
Plus jak się dorobisz już tego mieszkania to rozumiem, że też będziesz ten podatek płacił? Czy tylko co co dostali to mieszkanie po rodzicach albo się dorobili szybciej niż ty?