Wpis z mikrobloga

Nigdy więcej duńskiej kolei. Od 2 dni jest problem z dojazdem z Jutlandii na Zelandię i odwrotnie. Pięknie wyTuskali ludzi, zamiast bezpośredniego polaczenia do Aalborg dostajemy dojazd do Ringsted a stamtąd zastępcza komunikacje autobusowa do Slagelse, stamtąd znowu przesiadka na pociąg. Oczywiście na dworcach żadnego punku informacyjnego ponieważ jesteś w Danii, musisz łapać pracownikow kolei i sie pytać. Moje miejsce siedzące, za które zapłaciłem ekstra przepadło bo pociąg odwołany, za to dostałem przyjemność scisnietego stania w korytarzu. W Slagelse i Ringsted kilkaset osób czeka na podstawione autobusy 3 godziny, ludzie wyzywaja kolej na tt od amatorów, takich jaj nie widziałem jeszcze nigdzie. #dania #kolej #kopenhaga #podroze
  • 34
@Don_Kamizi W Niemczech to samo. Planowy remont zapowiedziany od dawna, a organizacja komunikacji zastępczej tak dupiata, że hej. Nikt nic nie wie, wszyscy wkurzeni, jeżdżą różne autobusy różnych firm i każdy inną trasą. Nawet ja nic nie wiem, mimo że jestem kierowcą jednego z nich. Niemcy coś na mnie krzyczą, a ja nawet nie znam niemieckiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Don_Kamizi: kiedyś jechałem z Vejle do Aalborga i też był taki burdel że zero informacji o tym że w Aarhus pociag sie zatrzymuje i dalej autobusem do jakiejś mieściny i następnie znów pociąg do Aalborga.

Dopiero miły pan, zupełnie nieproszony mi podsunął kartkę (z pokerfejsem na twarzy) gdzie mam się kierować w samym Aarhus ()
peetee - @Don_Kamizi: kiedyś jechałem z Vejle do Aalborga i też był taki burdel że ze...

źródło: received_1536967586323586

Pobierz
@Don_Kamizi: tak se teraz myślę że chyba mylę sytuację i to był inny przypadek gdy też cos sie #!$%@? i mimo ze miałem bezpośredni z Vejle do Aalborga to i tak jakos dziwnie musiałem sie przesiadać w Aarhus XD aczkolwiek wszystkie bilety zawsze były aktualne.

No ale faktem jest że jaja z pociągami to tam były dosyć często.
@Don_Kamizi: O boże jak bym czytał o swoich doświadczeniach z koleją holenderską.
Nie dość że w #!$%@? drogo i nie ma ulgowych biletów to #!$%@? przynajmniej raz w miesiącu protestowali. I paralizowali cały kraj. Jak był jakiś remont to regularnie zamykali całą trasę i dowiadywales się dopiero na jakiejś stacji. Czasem dali jakieś zastepcze autobusy, ale z jednej wycieczki pociągiem nagle miałeś dwie przesiadki z lataniem i szukaniem wlasciwego autokaru.
@statystyczny_yt: to aż dziwne, że na zachodzie tak to kuleje,
bo PKP korzysta z niemieckiego oprogramowania HAFAS - producent: HACON – A Siemens Company.

I trzeba przyznać, że jak są opóźnienia to na stronie https://rozklad-pkp.pl/ na bieżąco pokazują się zmiany opóźnień.

Tylko dziwi mnie dalej ta gówniana polityka priorytetów dla składów, gdzie rozdzielnie kolejowe są co parę stacji najczęściej.