Wpis z mikrobloga

#przegryw #samotnosc #niebieskiepaski #swiat #ludzie #zycieismierc #zwiazki

Drogi Kolego,
Samotny Towarzyszu w tej ziemskiej wędrówce,

Nasze drogi w ten symboliczny, bo wirtualny sposób, na chwilę się zeszły. Cieszę się, że czytasz ten tekst. Drogi Kolego, chcę Ci coś powiedzieć. Nie oczekuj nigdy, że ten świat zrozumie cokolwiek co czujesz, co przeżyłeś. Nikt nie jest w stanie Nas lepiej zrozumieć od Nas samych. Nie szukaj więc zrozumienia, akceptacji, ani nawet pomocy. Nie oczekuj współczucia. Ludzie obdarzeni prawdziwą empatią to rzadkość. Idź do przodu, nie oglądając się na boki. Idź nie patrząc na tych, którzy mają Cię za nic. Jesteś wartością samą w sobie. Urodziłeś się z godnością i nikt Ci jej nie odbierze, jeśli sam, z własnej woli jej nie zatracisz. To Twój skarb, którego nie ma już wielu z tych, których podziwia świat.

Choć samotny w tej wędrówce wiedz, że nie jesteś sam, jest Nas wielu...

"Jestem zmęczony, szefie. Zmęczony wędrówką, samotnie jak jaskółka w deszczu. Zmęczony tym, że nigdy nie miałem przyjaciela, żeby powiedział mi skąd, gdzie i dlaczego idziemy. Głównie zmęczony tym, jacy ludzie są dla siebie. Zmęczony jestem bólem na świecie, który czuję i słyszę... Codziennie... Za dużo tego. To tak, jakbym miał w głowie kawałki szkła. Przez cały czas."


Stephen King, Zielona Mila
Pobierz
źródło: Kto_nigdy_nie_żył