Wpis z mikrobloga

@mirasKo-Kalwario: Przecież mu płacą ;) tzn dostał jakiś grant czy coś ;)
@Ernest_ mam nadzieję że to zwijanie postów jest też konfigurowalne, bo niezwykle mnie wkurza na wykopie, musiałem sobie napisać plugin do rozwijania tego dziadostwa ;)
  • 0
@mirasKo-Kalwario: To jest projekt opensource, póki co jestem jedynym mantainerem ale pracuję nad tym, żeby to się zmieniło.

Przez ~2 lata rozwijałem go hobbystycznie, jakiś czas temu zakwalifikował się do programu NGI0 Entrust, co wiąże się z finansowaniem. 2 miesiące temu zacząłem pracę na poważniej, stąd więcej devlogów. Z chłopakami z NLnet ustaliliśmy kamienie milowe, które muszą zostać zrealizowane. Tu więcej szczegółów https://karab.in/m/karabinDevlog/t/4760/kbin-update-28-02-2023

Tak więc teoretycznie nie jest to już mój
  • 0
@mirasKo-Kalwario: Rząd wielkości znajdziesz w formularzu Requested Amount w linku wyżej. Ja nie uderzałem w jakieś wysokie kwoty, bo i tak od dłuższego czasu chodziło mi po głowie żeby zrobić sobie rok wolnego i zrealizować to do końca. A to mimo wszystko spore wsparcie, i nie tylko finansowe. Jeżeli wszystko będzie ok, można liczyć na przyszłe memo.

Możesz złożyć payment request po każdym zrealizowanym milestone. Kolejność jest dowolna a lista bardzo
  • 0
@mirasKo-Kalwario: fediverse to sieć zdecentralizowanych sieci społecznościowych (protokół ActivityPub)
https://framatube.org/w/9dRFC6Ya11NCVeYKn8ZhiD?start=0s

Możesz dołączyć do jednej z instancji oczywiście za darmo - karab.in, nadajnik.org lub kopnij.in. Każda z nich może komunikować się ze sobą lub z innymi platformami fedi - Mastodon, Pleroma, Pixelfed itd. Każda instancja jest pod oddzielną domeną i ma własnego admina, moderację, zasady itd.

Kbin jest odpowiednikiem wykopu/reddita w fediverse.

Możesz też wykupić domenę i założyć własną instancję. 6euro -
@Ernest_: da się coś zrobić, by klikanie w linki było jak na wykopie? Jak klikam np. w link to przenosi mnie do wszystkich "wykopów" z danej domeny, a nie do treści, do treści trzeba kliknąć miniaturkę. Do strony "wykopu" powinien kierować przycisk komentarze, a nie główny tytuł, tak mi się wydaje, tak jest mało instyktownie. Mam problem całkiem serio z przeczytaniem danego czegoś (wykopu? pocisku? na wykopie +1 się "kopie" a
  • 0
@Rougelord: Sprawdzę co z logowaniem.

Działa to tak jak na wykopie, po kliknięciu w tytuł przenosi do treści. Obok jest drugi link z domeną, który przenosi do listingu z domeny. Może faktycznie w trochę niefortunnym miejscu, coś pomyślę.
@Ernest_: a czy punkty dodatnie niwelują ujemne? czy działa tam "zakop" w sensie ze duza ilosc w dół usuwa treści z głównej? czy w przypadku dużego ruchu linki z mniejszą ilością kopnięć giną i istnieje jakaś wartość graniczna czy wyswietlaja sie kazde dodane bzdety jak leci?