Wpis z mikrobloga

To mówicie, że tąpniecie naszej waluty w lutym 2022, na skutek przerażenia inwestorów i odpływu kapitału, nie było spowodowane tym, że r0sja dokonała inwazji na naszego sąsiada, i to nie jest nasza wojna, tak?

Ktoś w ogóle policzył, ile wyparowało z naszych portfeli?

Kacapy uwielbiają mówić o tym, że nasze rolnictwo zostało zniszczone(sic!) przez 3 miliony ton ukraińskiego zboża, a może łaskawie policzą ile straciliśmy gdy ruszyli na zachód mordować ukrainców i stawiali ultimatum NATO?

*wykres nie dotyka maksimum i minimum, różnica jest jeszcze większa.

Mój komentarz:
To jest nasz wojna, Polacy. Gdyby tym ruskim zbirom się udało, mielibyśmy pogrom w gospodarce, i kryzys, przy którym 2008 byłby dziecinną igraszką. Odpływ kapitału, inwestycji, turystów przy radykalnie zwiększonych wydatkach na obronność - zarżnęły by lata naszego rozwoju, cięzkiej pracy i wyrzeczeń 30 poprzednich lat


#ukraina #r0sja #wojna #gospodarka #polska #tojestnaszawojna
Kierowca-ufo - To mówicie, że tąpniecie naszej waluty w lutym 2022, na skutek przeraż...

źródło: 20230426-180016

Pobierz

Po ile byłby dolar, gdyby zajęli kijów w 3 dni?

  • 5 zł 17.7% (23)
  • 8 zł 36.9% (48)
  • 10 zł 10.8% (14)
  • Powyżej 10 zł 34.6% (45)

Oddanych głosów: 130

  • 8
@Koniasz:
Czyżby? Bo ja widziałem po kursie, że jestem do tyłu o 20% na każdej złotówce względem €\$ po 24.02.2022.

I każdy z 40 milionów Polaków miał tak samo.

Nie dość tego, nasz budżet dotknęły zwiększone o 20% koszty obsługi długu, wykupu obligacji i finansowania wydatków publicznych.

Jakoś mi się nie wydaje, że to było mniej, niż pomoc Ukrainie.

A to tylko pierwszy szok, bo to nie był jednorazowy wydatek ale
Jesteś pewny? Bo ja widziałem po kursie, że jestem do tyłu o 20% na każdej złotówce względem €\$ po 24.02.2022.


@Kierowca-ufo: Że co ?
Przed wojną Euro było po 4.5zł a teraz jest po 4.58 zł. xD
Na dolarze różnica 15 groszy xD

Nie dość tego, nasz budżet dotknęły zwiększone o 20% koszty obsługi długu, wykupu obligacji i finansowania wydatków publicznych.


@Kierowca-ufo: A przed wojną było super ?
Rżniesz głupa? Dolar w styczniu 2022 to było 3.9, pod koniec roku dobijał do 5. I o tym jest wątek.


Nie nie kochany. Wyraźnie napisałeś że jesteś 20% do tyłu na każdej złotówce po 24 lutego. Co nie jest prawdą i to udowodniłem. Tak więc albo pisz dokładniej albo nie pisz wcale.

To że teraz wraca do normy to jest skutek tego, że dostają twoi po mordzie od ukrainców wspieranych przez NATO.
@Koniasz:

Wyraźnie napisałeś że jesteś 20% do tyłu na każdej złotówce po 24 lutego. Co nie jest prawdą i to udowodniłem. Tak więc albo pisz dokładniej albo nie pisz wcale.


Nie moja wina, inni zrozumieli, ty musisz się jeszcze otrzaskać z j. polskim.
Nie moja wina, inni zrozumieli, ty musisz się jeszcze otrzaskać z j. polskim.


@Kierowca-ufo:
"Bo ja widziałem po kursie, że jestem do tyłu o 20% na każdej złotówce względem €\$ po 24.02.2022."
xD. Rób fikołki dalej. Może translator Ci po prostu źle zadziałał ale widzę że się wijesz nieźle. Ty manipulujesz albo popełniłeś błąd ale to ja się mam języka uczyć xD.