Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Aktualnie jako Oracle Database Administrator z 4 letnim doświadczeniem na tym stanowisku (a większym w samym IT) zarabiam 6200 zł brutto.
Od dwóch lat nie miałem podwyżki, gdzie dodatkowo sama "góra" nie jest chętna aby mi ją dać.
No a w związku z szalejącą inflacją coraz częściej myślę nad zmianą miejsca zatrudnienia.

Pokrótce, to na co dzień obsługuję ponad 60 środowisk - niektóre mniejsze, a niektóre większe mające po kilka TB (XE, SE, EE, które postawione są na Linuxie) dla w sumie całkiem dużego klienta.
Jest to głównie utrzymanie i rozwiązywanie zgłoszeń związanych z ogólną kondycją i działaniem bazy.
Raz na jakiś czas zdarzy się wdrażanie nowego środowiska, bądź też upgrade istniejącego, ale tak to najczęściej bieżąca obsługa.

Jako że od dłuższego czasu nie śledziłem rynku, to też zbytnio nie orientuję się jakie są obecnie stawki.
Czy orientujecie się może ile +/- może teraz dostać Oracle DBA z takim 4-5 letnim stażem?

Na LinkedInie często wpadają mi oferty mające całkiem atrakcyjne stawki - najczęściej takie pomiędzy 12-16k UoP, ale wydają mi się one jakby lekko podejrzane i od dłuższego czasu je odrzucam...
A może niepotrzebnie , bo faktycznie tyle się teraz zarabia jako DBA?

Będzie mi miło za nakreślenie ile realnie mógłbym zarobić na tym stanowisku, z góry dzięki
#pracait #zarobki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 6
@mirko_anonim: sam zaczynałem swoją kariere w IT jako ODB i po pół roku miałem 6000 brutto ale to było w 2015 roku. Spokojnie możesz dostać 15-20k w dzisiejszych czasach z 4 letnim expem. Wszystko kwestia jak spedziles te 4 lata, czy raczej przezywanie czy rozwój.