Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Murki z #krakow mam takie #pytanie
Chcę kupić dwa bilety 7 dniowe co by się nie bawić za każdym razem w kupowanie jednorazowych. Muszę podać numer boczny tramwaju, ale jaki kurfa mam podać? Przecież nie będę jeździł tylko jednym xD Czy jak wpiszę jakikolwiek to czy przy kontroli kanar może się pluć?
#komunikacjamiejska
  • 9
@acidd ten numer boczny to pic na wodę, fotomontaż. Wymyslili to na potrzeby tego, zeby nie ograniczyć "oszustwa" przy kupnie biletów przez apki. Wpisz numer linii i numer pojazdu do którego wsiadziesz, a później możesz jeździć bez spiny.
ten numer boczny to pic na wodę, fotomontaż


@kozabonzo: Nie pic na wodę, tylko zabezpieczenie przeciw kupowaniu biletów w trakcie kontroli. Masz podać numer boczny, a jak wjechały kanary, to ten konkretny numer boczny kontrolowanego pojazdu nie przepuści Cię w apce. Dotyczy to tak samo 7-dniowego, bo przecież jak jadąc na gapę tramwajem zobaczysz, że zaczęła się kontrola biletów, to tak samo mógłbyś na szybko w telefonie wyklikać bilet 7-dniowy.
Przecież jest data i czas zakupu.


@sylwke3100: No i domyślam się, że po to jest to dodatkowe zabezpieczenie z numerem bocznym, żeby potem za każdym razem kanar się nie przegadywał z pasażerem na gapę, że kontrola biletowa zaczęła się 2 minuty 30 sekund temu, a pasażer nie wiedział o tej kontroli i przypadkiem kupił bilet akurat 2 minuty 29 sekund temu. Bo przecież w momencie kontroli ma ważny bilet. Na tej
wjechały kanary, to ten konkretny numer boczny kontrolowanego pojazdu nie przepuści Cię w apce. Dotyczy to tak s


@swiadomy_anakolut: Otóż będzie zaskoczenie: możesz podać jakikolwiek numer boczny pojazdu, jest to bez znaczenia. Odsyłam do oficjalnego regulaminu przewozów, gdzie nie ma kar za podanie błędnego/innego numeru bocznego. Been there done that, bo #!$%@? człowieka bierze, jak trzeba szukać tego numeru i za każdym razem wpisywać w apce. Bilet ma być kupiony przyd
@celulozy: dokładnie, ja miałem już kilka razy sytuację, że zrobiłem pomyłkę przy wpisywaniu numeru bocznego i jak była kontrol to kanar sprawdzał tylko ważność biletu.

I tak samo jak kontrolerzy nigdy nie skanują kodu QR to nigdy nie sprawdzali mi np. legitymacji za czasów szkolnych/studenckich.
@swiadomy_anakolut Jak juz moi przedmówcy wspomnieli, ten numer boczny to prawie żadne zabezpieczenie. W sumie nie próbowałem wprowadzać jakiegoś randomowego, ale zawsze można wprowadzić z innego pojazdu. Dlatego jak dla mnie to pic na wodę, fotomontaż