Wpis z mikrobloga

Partia Razem chce podniecenia płacy minimalnej do 5030 zł xDDDDD


@R187: w programie mają coś innego, skąd masz te grafiki?

Ustanowimy wysokość płacy minimalnej na umowie o pracę na poziomie ⅔ przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

Zlikwidujemy 12-miesięczny okres rozliczeniowy, dzięki któremu firmy unikają dziś płacenia za nadgodziny. Będziemy dążyć do ujednolicenia czasu pracy w całej Unii Europejskiej.
@aarahon: każda partia, która ma w swoim programie cokolwiek o ustawianiu wynagrodzeń powinna trafić na śmietnik polityczny, wynagrodzenia kształtuje rynek, czy praca sprzątaczki jest warta 5k? Nie jest, więc kto jej ta minimalną zapłaci? Będą albo umowy na 1/4 etatu, albo masa ludzi straci prace. Komunizm i socjalizm nie działa, kur wa tyle lat i dalej się nie nauczyły małpy.
@Towarzysz_Moskvin: Jeśli wykonujesz pracę, którą po tygodniowym szkoleniu dałby radę ogarnąc szympans, to nie oczekuj wynagrodzenia na wysokim poziomie, większość Januszexów daje prace ludziom bez umiejętności i wykształcenia. Są regiony w Polsce, gdzie w promieniu 50km taki januszex to jedna z dwoch firm, która daje prace całej wsi, bez tego januszexu, ktory według ciebie powinien upaść ci ludzie wyląduja na bezrobociu, bez kasy i bez srodków do zycia. W socjalizm jak
zacytowałes program Partii Razem, a ja go skrytykowałem, nie przywalam się przecież do Ciebie.


@Godir17: to było mnie nie wołać. Ja ci nic nie poradzę że jest taki jaki jest.
@Godir17: W takim razie niech zatrudni szympansa będzie taniej. Biznes utrzymujący pracownika w stanie permanentnej wegetacji nie jest wart utrzymywania go na rynku poprzez niską minimalną. Jak taki Januszex padnie a na jego produkty jest popyt wejdzie na jego miejsce inna firma lub Januszex obniży zysk.
Przecież to jest to samo


@R187: no nie, nie jest. Ustanowienie płacy minimalnej na pewnym poziomie a mówienie o tym ile powinna wynosić to dwie różne rzeczy. Zresztą, już w tym roku będzie to 3600 zł, być może pis za rok, za dwa załatwi to za razemków.