Wpis z mikrobloga

#korpo #korposwiat #pracbaza #hr

W wewnętrznym formularzu podczas składania CV wpisałem (ponad dwa miesiące temu) oczekiwaną datę ukończenia studiów jako maj 2023, podczas gdy już teraz wiem ze nie jest to realne i będę się bronić albo w czerwcu albo wrześniu 2023.

w CV wpisałem ze jestem w trakcie studiów i wpisałem zakres dat 2021-2023.

Cala reszta się zgadza - jestem na ostatnim semestrze studiów magisterskich na tej uczelni.

Czy taka rozbieżność będzie sporym problemem na background checku?
  • 7
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: no to na moje oko w najgorszym wypadku zapytają na rozmowie, czy już skończyłeś studia czy jeszcze nie. Nie powinno to im robić większej różnicy, bo rekrutują cię jako gościa który jest na końcówce studiów a te kilka miesięcy opóźnienia to standard.
  • Odpowiedz
Czy taka rozbieżność będzie sporym problemem na background checku?


@szklarskaporeba: nie

Btw. troche bez sensu im ta date podawales skoro obrony sa po egzaminach, a egzaminy masz tez w czerwcu wiec w najlepszym wypadku mialbys obrone w polowie czerwca.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: robią, proces gówno wart w europie bo nie mogą do nikogo zadzwonić i nikt im nie poda żadnych danych. Kończy się na wrzuceniu jakichś dokumentów potwierdzających przez pracownika.
Te firmy to krzaki i ten proces sprawdza czy nie jesteście w USA poszukiwani a reszta to ściema żeby doić hajs.
  • Odpowiedz