Wpis z mikrobloga

W Czeskiej Pradze ostatnio zapalił się samochód elektryczny w podziemny garażu. No i mamy dwa takie merytoryczne artykuły,
jeden od wyborczej link drugi od spiedersweb link

Generalnie na podstawie jednego pożaru wyciągnęli wnioski, że pożar elektryka w garażu nie różni się niczym od pożaru samochodu spalinowego. Autor pierwszego artykułu odwołuje się nawet do faktów i statystyk.

Osoby, które wyrażają takie opinie, nie zwracają uwagi na fakty. A fakty są takie, że ryzyko jest ekstremalnie niskie. Przede wszystkim samochody elektryczne palą się znacznie rzadziej od spalinowych, nawet jeśli wziąć pod uwagę liczbę pożarów jednostkową, tzn. na tysiąc aut każdego rodzaju. Dodatkowo zaledwie ułamek tych pożarów kończy się tak zwaną ucieczką termiczną, czyli niekontrolowanym uwolnieniem przez spalanie całej energii z baterii.


Nie muszę oczywiście o tym wspominać, że źródła tych swoich faktów nigdzie nie podał, no ale w sumie po co?xD

Tak czy siak według autorów taki pożar elektryka niczym się nie różni poza tym że:
- Straż pożarna musi zostać wyposażona w specjalny sprzęt urządzenie gaśnicze COBRA i specjalny kontener w którym umieszcza się taki samochód, który muszą nadzorować strażacy. Oczywiście taki kontener musi znajdować się w odpowiednim i bezpiecznym miejscu.
- Samo gaszenie w garażu trwało 2 godziny

No i kilka mnie istotnych faktów o których zapomniano wspomnieć
- Z powodu zanieczyszczeń policja musiała tymczasowo zamknąć część ul. Belehradskiej.
- Na miejscu byli potrzebni też chemicy
- Koszty gaszenia takiego pożaru są zdecydowanie wyższe
- Jednostki ze stacji centralnej, Holešovice, Skhanica, Krčská i Chodová trochę sporo tych jednostek jak do gaszenia jednego nowego luksusowego samochodu

Na koniec mogę tylko napisać, że zarówna ja i jak i ci dziennikarze #!$%@? się na tym znam, ale ten prześmiewczy ton tych artykułów to żenada. To tak jakby ktoś wyciągnął jakieś artykuły tych mediów o koronawirusie, czy imigrantach i skonfrontował z obecną rzeczywistością xd

#samochody #bekazlewactwa #samochodyelektryczne #gownowpis #uniaeuropejska #neuropa #4konserwy #gownowpis
ekjrwhrkjew - W Czeskiej Pradze ostatnio zapalił się samochód elektryczny w podziemny...

źródło: FvUXuV-X0AM8NG7

Pobierz
  • 12
@ekjrwhrkjew: Ej a czy tam w ogóle bateria się zapaliła? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie to wygląda jakby coś z tyłu się zapaliło i zaczęło dymić. Jakby doszło do zapłonu baterii to by z tego auta wiele nie zostało bo termiczny rozbieg to chwila pojedyńczych minut
No i kilka mnie istotnych faktów o których zapomniano wspomnieć

- Z powodu zanieczyszczeń policja musiała tymczasowo zamknąć część ul. Belehradskiej.

- Na miejscu byli potrzebni też chemicy

- Koszty gaszenia takiego pożaru są zdecydowanie wyższe

- Jednostki ze stacji centralnej, Holešovice, Skhanica, Krčská i Chodová trochę sporo tych jednostek jak do gaszenia jednego nowego luksusowego samochodu


@ekjrwhrkjew: Tez ładna manipulacja. Zaponiales dodać ze zrobiono to celowo w ramach badan nad
  • 0
@JayCube Ciężko powiedzieć, jak jest ten wpis straży na FB, to pojawiają się komentarze, że podczas ładowania samochód zaczął dymić. Natomiast też mi się tak wydaję, że nie doszło do zapalenia baterii, generalnie jakaś usterka instalacji do ładowania
  • 0
@JayCube Ulice zamknięto bo trzeba było samochód wydobyć, to chyba logiczne. Skąd wiesz czy pozar nie był groźny, skoro jak sam piszesz chemicy pobierali próbki, znasz już wyniki tych badań? Przedstaw je
Ale z faktu ze byli chemicy ty wyciągasz wniosek ze doszło do jakiegoś wielkiego skarżenia.


@JayCube: Mógłbyś napisać gdzie ja takie wnioski wyciągnąłem, bo jak na razie to ty manipulujesz okrutnie.

Przypominam co napisałem:

Na miejscu byli potrzebni też chemicy
potrzebni


@ekjrwhrkjew: Właśnie to słowo jest tutaj kluczowe. Potrzebni nie byli. Zostali wezwani ( z tego co wiem) aby zbadać próbki wody. I nie ze względu bezpieczeństwa czy zagrożeni skażeniem, ale żeby dobrac odpowiedni sprzęt/środek do usuwanie zniszczeń. Tak samo robi się w przypadku innych pożarów. Ale tutaj ważny jest przekaz:

  • 0
@JayCube Napisałeś że potrzebni nie byli, a w następnym zdaniu napisałeś, że według twojej wiedzy zostali wezwani aby dobrać odpowiedni sprzęt do usuwania zniszczeń, czyli choćby z tego wynika, że byli potrzebni xD