Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim. W skrócie - moja mama przeszła udar a ja sklocilem się z siostrami tak, że nie chcemy na siebie patrzeć.

Około godziny 13 będąc na wyjeździe dostałem telefon od siostry, że mama bełkocze i myli słowa. Nie tak dawno czytałem dużo o udarach i zasugerowałem żeby zadzwoniła na 999. Zapytała czy na pewno, odpowiedziałem że tu nie ma na co czekać bo za godzinę może być roślinką. Odpowiedziała coś w stylu że mama i tak się nie zgodzi ale postara porozmawiać. Przebieg tej rozmowy znam doskonale, bo każda mi się nagrywa.

Dzwoniłem później do niej kiłka razy, ale bezskutecznie. Około godziny 19 dostałem telefon że właśnie ją zabrali. Po sześciu #!$%@? godzinach. W międzyczasie zabrały ją do drugiej siostry, trochę się pośmiały z tego jak to mama się przejęzycza. Przez ten cały czas "obserwowały". #!$%@?, obserwowały. Czekały czy się pogorszy. Wczoraj na wizycie u mamy coś we mnie pękło. Rozmawiałem z mamą z takim trudem że ledwo powstrzymywalem łzy. Myliła słowa, gubiła wątki. Jak dziecko. Mijając się w korytarzu z siostrami powiedziałem im w bezsilności że jeśli mamie się nie poprawi to wyrzuty sumienia powinny je #!$%@?ć do końca życia. po powrocie do domu dostałem wiadomość, że od dziś nie chcą mnie znać.

Mam do nich ogromne poczucie żalu, były na miejscu. Mogły zadzwonić od razu, bez wiedzy mamy. Przecież to jest bezpośrednie zagrożenie życia. Jak wy to widzicie? #udar #zdrowie #medycyna #zalesie
  • 115
@cpt_foley: Ja #!$%@?, współczuje. Moja miała ostatnio pierwszą rocznicę przejścia udaru (4 maja) i nie mogła nawet usnąć ze strachu. 6 godzin, jakieś #!$%@?, mnie matula obudziła wtedy o 6:18, a 6:20 mam pierwsze połączenie na karetkę.

Bądź dobrej myśli, sytuacja się może znacznie poprawić w najbliższych dniach. Później zawsze jest też rehabilitacja. Trzymam tylko kciuki, że mama trafiła na w miarę dobry szpital i personel, któremu zależy na pacjencie.

Moja
KyloW13 - @cpt_foley: Ja #!$%@?, współczuje. Moja miała ostatnio pierwszą rocznicę pr...

źródło: 1

Pobierz
@cpt_foley masz siostry idiotki ale nie rozumiem czemu sam nie zadzwoniłeś na karetkę jak był problem z dodzwonieniem się do siostry ja bym wezwał mimo że nie jestem na miejscu
@cpt_foley: jeśli mama będzie potrzebować opieki, powinieneś pozwać siostry o zaniechanie czynności ratujących na poczet przyszłych wydatków fizjoterapeuta leki itp, dobrze im powiedziałeś.

ale w przypadku udaru szybsza reakcja to niekoniecznie lepszy stan osoby poszkodowanej.


@buntowniczaczupakabra: o ja #!$%@?, usuń to człowieku bo jeszcze komuś zrobisz krzywdę jak to weźmie na serio.

" W przypadku udaru mózgu, każda minuta jest na wagę złota. Im krótszy czas od wystąpienia pierwszych objawów
@cpt_foley: a one w jakim są wieku? 13 i 15 że takie głupie? bo żeby siedzieć i patrzeć czy się pogarsza to serio, nie potrzeba wrogów jak ma się takie dzieci. a z tą, co nakłamała w rodzinie to ogranicz kontakt do minimum, bo widać, że cię sprzeda jak zobaczy choćby cień zysku.

a do wszystkich mirasów - jak macie takie paprotki w rodzinie to działajcie sami - dzwońcie na pogotowie,
@cpt_foley: pie*l to.
Przy każdej rodzinnej okazji, opowiadaj tę samą historię, którą opowiedziałeś nam. Bo jak znam życie, siostra cię będzie obsmarowywała przy rodzinie i ładnie z kłamstewkami leciała, kto wie może jest pi
***nieta a może liczy na spadek ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Przykre jest to że tak jak twoje siostry zachowuje się 90% dorosłych ludzi.
Mogły zadzwonić od razu, bez wiedzy mamy.


@cpt_foley: w zbliżonej sytuacji (nie chodziło o udar, tylko o złamanie główki kości udowej, objawy dla mnie brzmiały ewidentnie, osoba znajdująca się z chorym, z którą rozmawiałem "nie była pewna", chory zaś stanowczo twierdził, że żadnego pogotowia nie wzywać, trochę się tylko potłukł, posmaruje jakąś maścią i mu przejdzie.) postawiłem sprawę krótko: rozłączamy się i dzwonisz na pogotowie, jak ty nie zadzwonisz, to ja
@cpt_foley masz durne siostry,
moj ojciec dostal udaru, a potem wtórnego, aktualnie ledwo chodzi i mówi tylko "#!$%@?" i "no".
przy udarze nie ma co czekać, najlepiej jak najszybciej podać aspirynę w dużej ilości i czekać na karetkę.
@cpt_foley współczuję. Mój ojciec się kłócił z ratownikami medycznymi gdy mama dostawała udaru. Starali się mu wmówić,że jest pijana... W szpitalu dostała jeszcze 2 udarów. Zdrowia dla mamy a dla was wytrwałości w opiece.
  • 20
@dr3vil @siurasek @enzojabol @inwestorek11 @Invisiblinio @MXkeys @trueloser @5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0 Oczywiście że mogłem. I zrobiłbym to gdybym wiedział, że one zamiast mnie posłuchać zrobiły sobie herbatkę z ciastkami. Post pisany pod wpływem bezsilności, właśnie wróciłem z wizyty i stan mamy jest dużo lepszy niż wcześniej. Kupiłem jej krzyżówki, pogadaliśmy i jestem dużo spokojniejszy. Dzięki za słowa wsparcia, jestem zszokowany że odzew jest tak duży. Ściskam was mocno.