Wpis z mikrobloga

@fancywire: Polacy na lotniskach czują się prestiżowo i są w stanie zapłacić za taki "luksus". Nic ci do tego. Pastuchy są przyzwyczajone do płacenie groszy za wszystko więc elitarna, prestiżowa cena to coś czego nie skumają.
@fancywire: coś ci się pomyliło z tym dostatkiem wody. W Polsce co roku jest już permanentna susza w lecie. Zasoby wodne Polski są na poziomie tych z Egiptu (tak, tego kraju w Afryce).
@Atsawed: to by miało sens jakby te ceny były takie jak na zachodzie albo ZEA jak u opa a przecież tak nie jest xd nikt nie oczekuje cen jak w biedronce ale 12 zł za wodę to przesada
nie zapomnij tez o piwie, akurat nie mam na myśli Emiratów ale np w Irlandii piwo na lotnisku kosztuje tyle samo co w jakimś barze na zadupiu, natomiast w Krakowie lane piwo chyba już 25 zł :)


@munchkin: jak kiedyś dodałem o tym wpis to zostałem przez wykopków zjedzony, że tak ma być, dobrze jest i widać, że pierwszy raz chyba na lotnisku jestem i że to normalne xDDD

Latam co
@Kismeth powiem Ci ze ja swojego czasu tez latałem bardzo dużo i tylko w Polsce był zawsze taki chlew i absurdalne marże skrojone pod obcokrajowców, nawet na ukraińskich lotniskach nie doświadczyłem takich zjawisk, z tego co mirki tutaj w komentarzach donoszą to już 30 pln za piwo xD wczoraj akurat na lańcu bylem to Żywiec 10 pln, warka 9,50. To tak jakby Brytyjczyk albo Irlandczyk musiał zapłacić 15 euro za piwo
Bogate Emiraty Arabskie muszą mieć wodę po 3,5zł bo w końcu na pustyni jest trudno dostępna, a my musimy płacić tylko około 6-9zł na


@fancywire: robisz staszna #!$%@?ę z logiki, w emiratach nie ma problemu z wodą, a w każdym jednym sklepie na lotnisku woda ponad 10aed, zarówno w Dubaju jak i łubu dubu, pokaż mi też w Polsce automat z wodą po 6 PLN oraz po 9 PLN dawno nie
@fancywire: W Polsce nawet pizza jest droższa niż we Włoszech, w których trzeba zapłacić europejską pensję i utrzymanie lokalu xD Wszystko dla nas to produkt premium.

pokaż mi też w Polsce automat z wodą po 6 PLN oraz po 9 PLN dawno nie byłem ale wątpię żeby ceny wystrzeliły aż tak.


@Deska_o0: Lol, woda od dawna tyle kosztuje na lotnisku w Polsce xD Zarówno na lotnisku Chopina jak i w
@fancywire: W Grecji, jak byłem kilka lat temu, był przepis, że pół litrowa woda w butelce może kosztować maksymalnie 50 euro centów. Niezależnie, gdzie jest sprzedawana, nawet w restauracjach. Czasem wychodziło tak, że taniej było kupić dwie butelki 0,5 l, niż jedną 1 l, bo inne pojemności nie miały ograniczeń cenowych.
@fancywire chwila moment, jakie 6-9 zl? w automatach w polsce woda jest po 5 zl (na lotniskach w gda i katow bo z innych nie latalem) , a jezeli chodzi o inne produkty w zea to jest o wiele gorzej. widziales ceny za normalny chleb albo produkty do higieny? :D