Wpis z mikrobloga

Mirki ! opanowałem większość zakłócen fpv dając filtr lc, ALE zakłócenia powoduje jeszcze aparatura fs-i6 .

Mam 1.2ghz fpv oraz 433mhz eLeReS podpięty sbus do wnętrza aparatury.

Im bliżej mam gogle aparatury tym bardziej zakłóca. 2.4ghz który jak się domyślacie jest zbędny .

jak wylaczyc link 2.4 ? ( nie pałac końcówek mocy ????????????)

tryb trenera/studenta ???

#elektroda #elektronika #elektryka #drony #dron #modelarstwo #lotnictwo

@zybyzy @psposki
Nie_quatschen - Mirki ! opanowałem większość zakłócen fpv dając filtr lc, ALE zakłóce...
  • 18
@Nie_quatschen: halo policja, zapraszam na wypok, chłop lata powyżej 50m! (ʘʘ) latasz na 3s? czy ja tam widziałem 8.9V już na koniec?
A co Ci to 2.4ghz sieje, bo ja nie rozumie, aparatura?

@Pan_Slon cyfra kosztuje, a z tego co się orientuje to do long range analog nadal lepszy
@Nie_quatschen: aaaa, sprawdziłem tak na szybko i wydawało mi się, że widziałem jakiegoś moda elrs na tym radiu i miał opentx wgrany.
Patrzyłem czy chatgpt będzie wiedział i też nie wie jak to wyłączyć (:


przed zmianą firmware weź sobie zobacz na jakimś tutorialu, czy te opcje się w ogóle wyświetlają tam
@Nie_quatschen: ja się słabo znam ale mam taranisa qx7 z open tx i przy konfiguracji modelu wybierasz który odbiornik jest włączony, jak wybierzesz zewnętrzny moduł to wewnętrzny się wyłącza.
@Nie_quatschen
Ja też nie pomogę, mam Turnigy 9xr i eleresa sobie wywaliłem po kabelku na maszt. Miała być retransmisja frsky'em ale mi się jednak nie chciało :) ew może Ty idź tą drogą.
@Nie_quatschen czyli ten sam co ja :)
To może pomyśl o retransmisji przez 2,4 na maszt. Dokładasz tylko odbiornik do eleresa po chyba sbus jednym przewodem (plus zasilanie). Masz eleresa bez zakłóceń, nad głową i zlepszym zasięgiem. Minus - dodatkowe graty do rozstawienia/noszenia.
@zybyzy ja muszę trochę skilla nabić w lataniu i w sprzęcie aby bawić się w maszty. ps mam na domu pręta po radiówce ok 7 metrów nad ziemią, mam wizję na przyszłość ale to pewnie trochę czasu minie