Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć bawić się w lutowanie smd, drobne naprawy elektroniki - takie "hobby". Potrzebuję sprzętu na start, czyli nie drogiego - do ~500zł.
Hotair wybrałbym YIHUA 959D/958D- nie wiem czy dołożyć do tej z programowanymi trybami pracy.
Problem jest z lutownicą, na pewno będę szukał jakiejś na groty T12, uchwyt żeby był klonem z JBC (szybka wymiana grotów), jakich firm szukać ksger? quecoo? Gdzie zamawiać- allegro, aliexpress, amazon? Obawiam się, że dostanę jakąś podróbkę podróbki XD
Techrebal ma taki zestaw hotair + kolba T12 za ~380zł, co on jest warty?
Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#elektronika #elektronikadiy #elektryka
  • 9
@Pajonkek: w przypadku hotaira moim zdaniem nie warto oszczędzać i ja bym brał pewnie jakąś podróbę quicka 861dw. Slavoy miał fajny film w temacie.

Ale na start w ogóle zastanów się czy konuiecznie potrzebujesz hota na ten moment.
Kryspin013 - @Pajonkek: w przypadku hotaira moim zdaniem nie warto oszczędzać i ja by...
  • 0
@Kryspin013: Na 100% będę potrzebował hota. Tylko że te lepsze są właśnie sporo ponad mój budżet. Nie chcę czegoś drogiego bo nie wiem czy mi się to nie znudzi po jakimś czasie, w profesjonalny sprzęt zainwestuję, jeśli zarobię na niego tym "budżetowym" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lutownicę jakąś mógłbyś polecić na T12? Tylko nie wstawiaj mi sprzętu typu JBC xd, np. coś do ~300zł ( ͡°
  • 0
@rybeczka: Dzięki, poszukam z quecoo jakiejś z szybką wymianą grotów. Co do hota, to chyba dołożę i wezmę coś z wep albo yihua, mam wrażenie, że ten techrebal jest już naprawdę budżetowym sprzętem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@rybeczka: dzięki, już ją obczaiłem, mam tam dużo uchwytów do wyboru, te bez nakrętki powinny dać mi możliwość "wyciągania" i wkładania nowych grotów według potrzeby.
Dawno ja kupowałeś? Oglądałeś inne wersje i ta ci się spodobała czy po prostu nie było wyboru (jest kilkanaście innych)
@Pajonkek: Mam bardzo podobny zestaw do tego co pokazał @rybeczka i całym sercem mogę polecić.
Hotair tani i działa. Grzeje, dmucha, regulacje działają. Brakuje mi tylko kwadratowej końcówki, ale radzę sobie bez niej.
Stacja z t12 super - szybko grzeje, dobrze trzyma temperaturę, ma sleep i standby. Jedyne co, to po zakupie warto sprawdzić, czy jest uziemiony grot, bo kiedyś sprzedawali takie, gdzie nie był i pojawiało się na nim napięcie.