Wpis z mikrobloga

Ale mnie nosi jak czytam komentarze o #500plus. W większości są negatywne, ale są miliony lajków na FB pod tym jak ktoś mówi nie no pincet plus głupi pomysł, ale powinny być za to darmowe żłobki i przedszkola, nie no pincet powinno być tylko dla pracujących.

#!$%@? czy zrobienie sobie kaszojada to jest jakis społeczny problem, że każdy musi się do tego dokładać? Zrobiłeś dzieciaka to widocznie cię było na niego stać, a nie teraz wyciągasz łapę po moje ciężko zarobione pieniądze, jak cię nie stać to nie rób dzieci.

Potem się ludzie dziwią, że płacenie podatków jest unikane. Przecież zabieranie pieniedzy innym, żeby dać drugim pod przymusem, to zwykła kradzież i żadne górnolotne hasła o redystrybucji tego nie zmienią. #antynatalizm
  • 149
@ZielonyRozpustnik:

no i sa wspierani, przeciez dostaja wyplate, maja platne urlopy, platne zwolnienia lekarskie i emeryture w przyszlosci. juz nie rob #!$%@? z logiki xD


XDDDDD. O #!$%@? nie wierze. Wspieranie kogos w pracy, dajac mu wyplate xDDDDDD. Czy robienei dzieci to praca xD? Ty niezle odleciales. i to Ty zrobiles tutaj kurtyzane z logiki.
@dobre_ziajty: no swietne rozwiazanie robic sobie dziecko, tylko dlatego, że boli mnie dupa, ze jestem #!$%@? na hajs xD.

Mysle, ze hipotetyczny bombelek byłby bardzo radosnym dzieckiem, jakby ktos sobie go tylko zrobil z powodu tego, zeby mniej bolalo rypanie w dupe na hajs xD.

Mam nadzieje, ze trollujesz, bo robienie sobie dziecka z takiego powodu nie sprawi, ze sprowadzimy na swiat kolejna radosna istote.
@niezdiagnozowany: robienie nie ale ksztaltowanie i wychowanie juz jak najbardziej. poza spelnieniem egoistycznych potrzeb tworzenia potomka, to dziecko w przyszlosci tez bedzie przydatne spoleczenstwu chociazby poprzez prace i placenie podatkow, czemu masz brac emeryture z pieniedzy ktore zarabia moje dziecko a ja nie moge z pieniedzy ktore powinno zarabiac Twoje dziecko ktorego nie masz?
@niezdiagnozowany: Dzieci rodzi się raczej będąc młodym, więc z zarobkami różnie bywa. Takie rzeczy jak żłobki, przedszkola powinny być dla każdego i "za darmo". Natomiast dziecko to jest dobro jak każde inne, jak kogoś stać to niech ma, jak nie stać no to nie ma co zachęcać jakiś biedaków do tego.
@ZielonyRozpustnik:

robienie nie ale ksztaltowanie i wychowanie juz jak najbardziej. poza spelnieniem egoistycznych potrzeb tworzenia potomka, to dziecko w przyszlosci tez bedzie przydatne spoleczenstwu chociazby poprzez prace i placenie podatkow


A skąd Ty wiesz czy bedzie potrzebne czy nie? A może zostanie seryjnym mordercą? A może rzuci wszystko i wyjedzie do Indii medytować, a może wyjedzie zagranicę?

czemu masz brac emeryture z pieniedzy ktore zarabia moje dziecko a ja nie moge
XD. Bo moze sobie placilem skladki na te emeryture i na nią pracowałem xD


@niezdiagnozowany: nawet jak dzisiaj odkładasz 3 tys. zł co miesiąc do emerytury, to w momencie wypłaty uzbierana przez ciebie kwota będzie gówno warta, bo pieniądze nie są sensownie inwestowane (poniekąd słusznie, bo nie ma pewnej inwestycji). Gdzieś ostatnio były badania ankietowe, które wykazały, że u konfederatów słabiutko z ekonomią ;)
@dobre_ziajty:

nawet jak dzisiaj odkładasz 3 tys. zł co miesiąc do emerytury, to w momencie wypłaty uzbierana przez ciebie kwota będzie gówno warta, bo pieniądze nie są sensownie inwestowane (poniekąd słusznie, bo nie ma pewnej inwestycji).

Gdzieś ostatnio były badania ankietowe, które wykazały, że u konfederatów słabiutko z ekonomią ;)


To chyba jestes konfederatą mój drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niezdiagnozowany: a nie boli cię, że płacisz składki zdrowotne a nie chorujesz?
To taki sam problem, można go olać i żyć w korwinowskiej wolnorynkowej utopii do czasu aż coś ci się stanie i nie będziesz żebrał na swoje leczenie albo wydasz swoje 15k na leczenie matki. Można też takie problemy rozwiązać wspólnymi siłami wtedy nie są zbyt dużym obciążeniem dla jednostki ale są ponoszone przez wszystkich.
Dzietność to też problem do
Bo moze sobie placilem skladki na te emeryture i na nią pracowałem xD?


@niezdiagnozowany: no ja tez xd ale przez takich ignorantow jak Ty to moj dzieciak bedzie tyral na moja i Twoja emeryture

Ty, a jak Twoje dziecko zostanie przestępcą i bedzie w pierdlu siedziec, to moze powinniśmy Ci emeryture zabrac co? W końcu nic dobrego dla spoleczesntwa Twoj dzieciak nie przyniosl, a tylko bedziemy musieli go dalej utrzymywać?


@
To chyba jestes konfederatą mój drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niezdiagnozowany: bardzo daleko mi do tego mój drogi.

Jak masz lepsze pomysły i rozwiązania do problemów, o których niezgrabnie dziś dyskutujesz, to zachęcam do zakładania partii politycznej. Jak będą dobre, to serio masz mój głos, jeszcze rodzinę i znajomych namówię.

Póki co zamiast pisania wysrywów na wykopie raczej bym się na twoim miejscu zaczął przyzwyczajać, albo zmieniał
@niezdiagnozowany: mnie rozwala, że co roku są protesty matek z dziećmi w sejmie walczące o grosze, a gdyby tak te 500+ dać tylko potrzebującym i niezdolnym do pracy, chorym obywatelom... no to myślę, ze takich chorych jest mniej niż rodzin z dziećmi. Pomoc byłaby dla jednostek większa, nie byłoby zgrzytów takich jak u OPa
@Triskaidekafobiczny:

a nie boli cię, że płacisz składki zdrowotne a nie chorujesz?


Po pierwsze co to ma za znaczenie, do 500+ i darmowego żłobka? To jakby nie patrzeć kasa na wspólne cele i powiem Ci paradoksalnie, że boli mnie placenie skladki zdrowotnej jak choruje, bo pomoc udzielana ze srodkow ze skladki, ktora place jest znikoma i stoi na wybitnie miernym poziomie.

o taki sam problem, można go olać i żyć w
@ZielonyRozpustnik:

no ja tez xd ale przez takich ignorantow jak Ty to moj dzieciak bedzie tyral na moja i Twoja emeryture


a przez takich ignroantów jak Ty Twój dzieciak moze wylądować w pierdlu i wtedy ja bede placil w moich podatkach na jego utrzymanie i co wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

dybac to sobie mozesz kim bedzie moj dzieciak ale przynajmniej takiego posiadam i jest chociaz cien
@ciemnienie

tak, niska dzietniosc to problem społeczny, który ujawnieni sie za 40-50 lat, kiedy powstna hordy bezproduktywnych starcow.


Przypominam, że "problem społeczny" to jedynie wymysł we łbach obecnie żyjących natalistów. Wielokrotnie już było mówione co powinno być zrobione aby rozwiązać wszelkie problemy na Ziemi. Ale jak widać niektórzy są zbyt ciemni aby dotarło.

#efilizm

@niezdiagnozowany
@dobre_ziajty:

bardzo daleko mi do tego mój drogi.


dlatego piszesz o tym, ze nie ma idealnych inwestycji, wiec z automatu zakladasz, ze lepiej tej kasy co jest u mnie w zus na koncie nie inwestowac ( ͡° ͜ʖ ͡°). Swoją drogą to mnie konfederaci wymyslili, zeby wspierac emeryture kolejnymi filarami, w tym filarem zwiazanym z rynkiem kapitałowym, no idac Twoim tokiem rozumowania to fundusze emerytalne powinny byc