Wpis z mikrobloga

Wy też macie takich #!$%@? ojców, bliższych chłopów?
Mój stary niczego mnie nie nauczył. Nawet jak się kręci śrubokrętem.
Obecny partner matki też nie. Nawet wytłumaczyć nie potrafi. Tyle, że się jakoś starał. Ale widać, że nie ma cierpliwości i nie umie przekazywać wiedzy.
Wujki też nie.
W robocie nie inaczej, bo idziesz gdzieś, coś ci pokazują ale potem "odezwiemy się jutro". Bo coś im się nie podoba w twojej pracy.
No i męczy się z życiem taki spierdon jak ja. Nawet na budowe go nie przyjmą. #antynatalizm #praca ##!$%@? #oswiadczenie #zycieismierc #budowa
  • 9
@jakismadrynickpolacinsku: Na szczęście nie. Mój tata od zawsze mi pokazywał co i jak, właśnie jakieś "przynieś śrubokręt i przykręć", itd. co generalnie jest dość dziwne bo nie należy do ludzi cierpliwych. Łatwo się wkurza zawsze i wszystko musi mieć na już, a mimo to od dziecka nie było ani jednej sytuacji że mnie np. odesłał że mam mu nie przeszkadzać albo że "daj ja to zrobię bo ty nie umiesz". Zawsze
@jakismadrynickpolacinsku: mój stary nie nauczył mnie absolutnie niczego co jest dosyć zabawne bo sam posiadał sporo takich drobnych praktycznych skilli, coś tam wiedział o elektryce, kiedyś dorabiał na remontach i praktycznie od początku do końca remontował chatę u nas sam - nie potrafił jednak bądź nie chciał się tą wiedzą podzielić. Potrafił tylko krytykować, że się mu nie umie pomoc i nie czyta się w jego myślach - jak mam Ci
Jak wymagasz od ojca żeby Cię śrubokrętem nauczył kręcić to nie dziwie się że "trudniejszych" rzeczy nie próbował Cię nauczyć.


@drdip: Ile masz lat?
@Kremufka2137 z tym czytaniem w myślach, to dosłownie jak wyjęte z mojego życia. Kaleka emocjonalna, wychowuje kaleki emocjonalne. Na szczęście dzięki netowi, możliwości czytania, samo-terapeutyzowania są ogromne.
@jakismadrynickpolacinsku: pokolenie 50+ ma zajebisty problem z komunikacją i przekazywaniem wiedzy.
Szczególnie osoby, które pracują w gówno pracach, sami niewiele potrafią i boja się, że jak coś tobie powiedzą, to ich wygryziesz.
Podobne nastawienie przynoszą potem do domu.
Zauważyłem, że osoby 70+, które są jeszcze aktywnie zawodowo i są specjalistami w swojej dziedzinie, są dużo lepsi w komunikacji i są głodni dzielą się swoją wiedzą. Może to wynika z samotności w