Wpis z mikrobloga

@smk666 ogólnie to w temacie inwestycji polecam edukację najpierw

albo tak jak Ci doradzają koledzy od kupienia "Finansowej Fortecy", albo czytać wpisy na blogach Marcina Iwucia (autor w/w ksiazki) lub Mateusza Samołyka z blogu inwestomat.eu

marciniwuc.com/zacznij-tutaj

inwestomat.eu/zacznij-tutaj
  • Odpowiedz
@smk666 a co do mojego pierwszego komentarza, to wybacz, chciałem po prostu dla Ciebie dobrze.

Co do "mizoginii" - to nie jest mizoginia tylko świadomość konsekwencji. Wielu ludzi nie zaufałoby drugi raz komuś tak mocno.
  • Odpowiedz
@just-dont-panic Tak jak koledzy mówią, książka "Finansowa Forteca".
Szczególnie inwestowanie w spółki dywidendowe nadwyżek finansowych. Zdywersyfikowane geograficznie lub dobry ETF. Fajnie mieć dom + mieszkanie. Jednak nie polecam pakowania kolejnych pieniędzy w mieszkania, lepiej w akcję lub obligacje i mieć kapitał w innych krajach.
  • Odpowiedz
To teraz ja się wypowiem jako #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro nie masz celu zbierania pieniędzy przy dobrych zarobkach, to po co inwestować? By mieć więcej kasy? Kup dom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej na kredyt.
Patrz w ten sposób:
- przy twoich zarobkach nawet szalejąca inflacja nie spowoduje, że rata przekroczy zarobki.
- dom to studnia bez dna, ale jednocześnie nie są
  • Odpowiedz
@just-dont-panic: odkładam na ike i ikze (obligacje indeksowane inflacją i etfy dosyć ogólne), a przede wszystkim inwestuję w działalność niezależą od programowania. Gdyby nie to drugie to kupiłbym pierwsze mieszkanie, zamiast wynajmować.
  • Odpowiedz
@just-dont-panic: Dokładnie, nie ma co zbierać dla samego zbierania, a jak wszyscy wiemy - nadmiar pieniędzy to bardzo niedobra rzecz. Dlatego mam dla ciebie propozycję - z dobrego serca jestem w stanie wziąć na siebie ten ciężar. Wiem, że to ciężkie zadanie ale bliźniemu (szczególnie na portalu wykop) trzeba pomagać, prawda? O mnie się nie martw, przyjmę każdą sumę.
  • Odpowiedz
@just-dont-panic: toś #!$%@?ł xD Zbieranie dla zbierania nie ma sensu, ale co, myślisz, że inwestowanie dla inwestowania będzie miało sens przy takim podejściu? Jeżeli odczuwasz już bezpieczeństwo finansowe, to moze nie wiem, zacznij z tego życia korzystać? Zobacz kawałek świata?
  • Odpowiedz