Wpis z mikrobloga

3 dni temu minęły 2 lata na emigracji.
Zacząłem prace w Niemczech od wolontariatu w domu kultury, ok 3. Msc. Potem 2 msc na kuchni gdzie się zwolniłem bo zaproponowali pracę na recepcji w innym bundeslandzie. Od listopada 2022 w Szwajcarii i tutaj już raczej zostanę na stałe, lepszej pensji nie dostanę nigdzie.
W Polsce bywam 2-3 tygodnie w roku i już nie potrafię się kompletnie odnaleźć, kontakt staram się trzymać ze znajomymi, ale jakiś urlop z nimi zaplanować graniczy z cudem, gdy ja myślę o wycieczce do Peru czy Azji (byłem ostatnio w Azji) to oni myślą o Zakopanym...
Przykre to jest jak ceny w górę poszły w Polsce i jak napieta jest sytuacja, dla mnie powrotu już do tego kraju nie ma nawet jakbym chciał. Długoterminowo porażka mieszkać w Polsce, polacy sprzedali się za trochę ponad 100€ miesięcznie, a geriatria za 300€, szkoda.

#polska
#emigracja #szwajcaria #niemcy
  • 154
@Serylek: az musialem zalozyc konto na chwile zeby odpowiedziec, bo zarowno post jak i ton Twoich odpowiedzi tu mnie zszokowal. Do tej pory tylko przegladalem sobie tylko wykop kiedy mialem wolne 5, 10 minut.

Bylem w tym samym miejscu co Ty. 2 lata na emigracji to ten moment "zachlysniecia sie" innoscia i widze, ze przez to przechodzisz. Jestes w innym miejscu, na pewno bardziej wyluzowanym, starcza na wiecej (w koncu na
@wcaleniepchamsiewmultikonto: @wykrywaczmetalu
Ofc ze da się bez niemieckiego, tym bardziej jako specjalista w korpo, chociaż to zależy jakiej specjalności. Znam księgowego pracującego w ch bez języka w międzynarodowym teamie. Pracowałem w biurowcu, w którym niemiecki słyszałeś może z dwa razy na dzień, nie mówiąc o IT.
Ja bym próbował mimo wszystko, dostaniesz pewnie z 3 razy więcej niż w DE, przy 2x wyższych kosztach życia, chociaż to tez zależy od stylu
  • 1
@sm3rf-m4rud4: dzięki za recenzje ale nic z tego co piszesz nie jest zgodne z prawdą i intencjami, zależy mi na tym żeby szczególnie młodzi wyjeżdżali najlepiej prosto po szkole żeby karakan miał jak najmniej w budżecie na socjal i propagande
  • 1
@sm3rf-m4rud4: i nie przeliczam na złotówki od jakiegoś 3 miesiąca emigracji, przeliczam tylko dla kogoś, wtf mógłbyś chociaż jedno zdanie prawdy napisać, jeszcze pokaz mi we wpisie gdzie użyłem przeliczenia na złotówki w innym kontekście niż dla kogoś, ciekawe jak ktoś może rozumieć cenę jak płaci w innej walucie i z tą nie ma doczynienia proszę o cytat, piękna manipulacja z twojej strony
@Serylek: przeciez wszystkie posty, ktore piszesz podajesz w zlotowkach. :) Jakies dziewcze na gorze zadalo Ci pytanie o znajomych tos sie po 4 postach zdenerwowal zamiast odpowiedziec na pytanie itd.

Mnie nie chodzi o to zeby cie oczernic czy zdyskredytowac, po prostu zastanow sie nad soba. Jezeli chcesz pomoc ludziom "otworzyc oczy" i popchnac ich do emigracji to bufonowaty ton, ktory prezentujesz w postach nie jest najlepszym wyjsciem - na pewno
  • 0
@sm3rf-m4rud4: ale pięknie manipulujesz i #!$%@? o mnie wiesz, naprawdę myślisz że nie znam tabeli z dochodami z 2023 polakow i nie wiem że stać na to wielu? Naprawdę myślisz że nie mam szerokich horyzontów?
@Serylek: naprawde mysle, ze nie masz szerokich horyzontow :) Nic to, nie zarejestrowalem sie tu zeby wdawac sie z Toba w pyskowki, a zeby zostawic delikatny slad w Twoim zyciu, o ktorym przypomnisz sobie za kilka lat kiedy juz zmieni Ci sie punkt myslenia i stwierdzisz sam, ze nie ma sensu udawac kogos kim sie nie jest - tym bardziej po internetowych forach :) O Tobie jako Tobie niewiele wiem, to
@shaki24 no to fajnie ze Twoi znajomi tak zarabiają, ale jednak ponad 50% ludzi w Polsce zarabia 3400 PLN i to jest przy tych cenach gówno nie pieniądze.

Więc łaskawie nie #!$%@? jak tu nie jest dobrze na podstawie jakichś swoich urojeń bez wartości statystycznej.
@Chris_Karczynski no tak biedaki z Bangladeszu chciały by żyć w Polsce. Dlatego my mamy się cieszyć z tego gówna w jakim jesteśmy.

Najgłupsze #!$%@? jakie wymyśliło pokolenie PRL. "ciesz się bo inni mają gorzej".

Wiesz ze to nie działa jak się patrzy na te opasłe pisowskie mordy zarabiające mln w spółkach skarbu państwa? Zdajesz sobie z tego sprawę pisowska przebrzydła mordo?

W Polsce pieniądze są tylko na zapchanie mordy wyborcom. Na godne
@Chris_Karczynski
Ja bym bardzo chciał żebyś zniknął razem z pisemne z tej planety, ale niestety też nic z tego.

Powtórzę głośno jeszcze raz, może coś się przebije przez ten 50 letni pisowski beton z chłopskim myśleniem prosto z PRL:
TO ŻE KTOŚ MA GORZEJ NIE SPRAWI ŻE KTOŚ INNY POCZUJE SIĘ PRZEZ TO LEPIEJ.

Zresztą co to jest za ambicja - inni mają gorzej?! To jest zaprzeczenie ambicji. To jest właśnie to