Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko mam, czy jest tutaj na sali posiadacz TREKa Emondy z Shimano Di2?

Miałem jakąś awarię wczoraj, po dojeździe do domu okazało się że coś nie tak z przednią przerzutką, rozregulowała się. Wózek był krzywo względem blatów korby, doczytałem że jest tam taka śrubka którą się to reguluje - wkręcając ją. Była lekko luźna, dokręciłem i wyprostowało wózek przerzutki. Czytając i przeglądając schematy widzę jednak, że w instrukcji Shimano 105 di2 jest informacja o "support plate" którą podkłada się na ramę, za przerzutkę, tak aby śruba o której pisałem opierała się na tej płytce a nie bezpośrednio na ramie. U mnie jej nie ma i albo złamała się/wypadła i stąd awaria albo po prostu ta śruba się poluzowała i nigdy żadnej płytki u mnie nie było. W ubogim manuału TREKa nie ma o tym słowa, jest jedynie w instrukcji Shimano Di2.

Teraz pytanie, jeśli są tu jacyś posiadacze TREK Emonda z Shimano Di2. Czy macie tam jakąś płytkę?

Chodzi o to

#szosa #serwisrowerowy #trek #rower
dzangyl - Szybkie pytanko mam, czy jest tutaj na sali posiadacz TREKa Emondy z Shiman...

źródło: support plate

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dzangyl: ja bym zaczął od tego czy jak dokręcasz śrubę bez tej płytki to śruba ląduje na rurze podsiodłowej czy na zaczepie od przerzutki. I czy zostawia jakiś minimalny ślad, bo możliwe że ta płytka była i ją zgubiłeś
  • Odpowiedz
  • 0
@dablju_: nie wiem co masz na myśli jako zaczep od przerzutki. Mocowanie mam jak na tym schemacie, na hak zintegrowany z ramą, nie na obejmie. Bez zdjęcia przerzutki nie bardzo widać czy rama ma tam jakieś fabryczne wzmocnienie czy nic nie ma i śruba opiera się bezpośrednio o ramę, dlatego pytam i najlepiej jakby posiadacz takiego roweru sprawdził i napisał, może ktoś tu jest. Oczywiście wysłałem też pytanie do sprzedawcy.
  • Odpowiedz
  • 0
@churagan: być może, bo moment awarii to było zablokowanie łańcucha, myślałem że to "chainkeeper" coś zablokował, a możliwe że płytka odpadła i wpadła między łańcuch a blat i zablokowała. Jeśli tak to przepadło, nie wiedziałem że tam jest taka płytka, poszukałbym jej na miejscu jakbym wiedział.

Czekam na odpowiedź od sprzedawcy, najwyżej on będzie kombinował i dostarczy mi płytkę, bo nie mam zamiaru się bawić w jakieś domowe sposoby i kombinować
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: no właśnie tego chcę uniknąć z moimi umiejętnościami to potrwa 3h, dwie lewe ręce do serwisu roweru, dlatego pytam tutaj.

Zapytałem też mailowo sprzedawcę, jak odpisze że nie musi być blaszki to zakręcę bez blaszki, a maila sobie zapiszę i wydrukuję jako podkładkę :)
  • Odpowiedz
  • 3
@dablju_: @jarnunvosk @churagan @Poemat Dostałem odpowiedź od sprzedawcy, że w tym modelu nie ma potrzeby montowania tej blaszki i jej nie było.

Możemy podesłać Panu tą blaszkę natomiast w tym modelu nie jest ona stosowana- konstrukcja ramy i uchwyt przerzutki ją zastępuje- śrubka opiera się na ramie- jest pod to przygotowana
  • Odpowiedz