Wpis z mikrobloga

#oze #pompaciepla #rekuperacja #odnawialnezrodlaenergii #wlasnafirma #wlasnybiznes #budownictwo #budowadomu #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #dom

Siema. Zastanawiam się ile można zarobić na prowadzeniu firmy z zakresu montażu pomp ciepła, fotowoltaiki i klimatyzacji.

Zastanawia mnie to, bo moi znajomi założyli w 4 osoby taką firmę i z tego, co mowili, to w roku około 40 realizacji wykonali. Chyba na same rekuperacje (nwm, jak reszta). Sam też myślę o własnej firmie i w sumie taka budowlanka byłaby nawet spoko (niekoniecznie akurat oze).

Jaki jest koszt robocizny w przypadku pomp ciepła itp?
Kminie ile można na tym zarobić, bo po prostu chce wiecej zarabiać. Też pracuję jako inzynier (mechanika), mam trochę doświadczenia manualnego, bo na studiach robiłem przy bolidzie, a w pracy też mam czasami trochę manualnej pracy (mała firma).
Jednakże nie mam doświadczenia w sprzedaży ale raczej wzbudzam zaufanie.

Także, ktoś się orientuje ile można zarabiać w takim biznesie? Kolega za pompe 10 (albo 14)kW dał 50k łącznie ze wszystkim, a właściciel firmy jezdzi Porshe, więc no raczej spoko hajs tam jest.
  • 5
@LadnyChlopczyk tak z 10k za instalacje po odliczeniu materiałów. czyli przy 40 realizacjach masz 400tys rocznie. Z tego jeszcze pensje, amortyzacja(pojazdy, narzędzia)+ koszty stałe(księgowośc, biuro itp).
@LadnyChlopczyk: ajenci Żabki też jeżdzą autami premium ( ͡° ͜ʖ ͡°) w leasingu

ale rzeczywiście jest teraz na to klient. Znajomy jest handlowcem w firmie która zajmuje się kompleksowo fotowoltaiką i pompami. Na 10 odwiedzonych klientów, 1-2 udaje się sprzedać
@zibizz1: W sumie spoko, jak za 2 dni roboty (tak mi się wydaje). Aczkolwiek muszą to miedzy siebie dzielić, no ale chyba i tak lepiej im wyjdzie, niż moje 6,5 netto xD. Jednak po to sie firme zakłada, żeby szybciej sie dorobic czegoś. No chyba, że ktoś nie ma wyboru, bo nie ma innej opcji (brak studiow, dobrych studiow,fachu w reku itp)