Wpis z mikrobloga

@Saeglopur: ogólnie sprzedaje i serwisuje sprzęt ogrodniczy myjki itp. na akcesoria nie patrz bo te szczotki do kostki tanie i dodawane są uja warte, dla oleomaczka osprzęt ciśnieniowy i pompę robi firma COMET chyba jedna z lepszych w EU
@Kalorek: Ogólnie polecam poczytać o chciwoflacji (z ang. greedflation). W Polsce inflacja jest niemal dwa razy wyższa niż w Niemczech i firmy to wykorzystują, czym przyczyniają się do jej podwyższenia. Zapewne nie tłumaczy to całkowicie różnicy w cenach, ale częściowo na pewno tak.
@Kalorek: mój wujek mieszka w Niemczech (Nadrenia Północna) ceny wielu produktów są takie same, a nie rzadko tańsze (przeważnie jak jest promocja, bo tam są prawdziwe promocje, a nie jak u nas). Ostatnio potrzebowałem kupić jakieś gówno buty, to u nas w aldi prawie 70zł, u nich 10 euro za te same xD Obecnie zbliżamy się do cen zachodnich, a zarobki wschodnie
@Kalorek: Niemcy są tańsze w życiu od Polski. Ale za to mamy 800+, Jana Pawła siódmego, pomniki i wielką biede, gdzie Polacy dumni jeżdżą do Niemców co przegrali wojnę i jesteśmy już mi się nie chce pisać tego baita, macie biedę w Polsce i #!$%@?
@Kalorek: to proste - w myśl polityki mitteleurope z 1915 roku jesteśmy państwem kolonialnym niemiec z gospodarką niekonkurencyjną i uzupełniającą gospodarkę niemiec. Czyli u nas montownie i rezerwuar taniej siły roboczej oraz rynek zbytu dla niemieckich bubli