Wpis z mikrobloga

@SowaZ:

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu mieszkania?

sąsiadów, okolice, grzyba na ścianach i za szafkami, jakość ścian, wyposażenie, wysokość czynszu, wspólnota czy spółdzielnia, komórka lokatorska
ale i tak po wstępnym obejrzeniu weź specjalistę który sprawdzi jeszcze raz

Czy kredyt na mieszkaniu, które chcę kupić, to jakiś redflag?

od strony prawnej nie wiem jak to wygląda ale jak kiedyś oglądałem dom z hipoteką w księdze to byłem dogadany że hipoteka będzie
@SowaZ Przejedz się parę razy na to osiedle i zobacz jak z miejscami postojowymi. Do tego najlepiej w weekend późna pora obadac czy żadna patologia nie mieszka i nie robi imprez na cały regulator. Popytaj też kto mieszka nad mieszkaniem które chcesz kupic
@SowaZ: zwróć uwage na osiedle. Absolutnie nie polecam nowego budownictwa, gdzie nie masz żadnej zieleni, drzew, przestrzeni między blokami. Jeżeli tylko możesz, szukaj mieszkania na starych osiedlach i w blokach z windami (chociaż to się niestety często wyklucza, ale jeżeli pierwsze czy drugie piętro, to jeszcze można przeżyć bez windy. Mieszkanie zawsze możesz wyremontować, okolica jest permanentna. 9 k to raczej dobra cena, niestety :D
No i z doświadczenia, polecam mieszkanie
@SowaZ: Jeśli 3 bloki, blisko Polibudy i po 2000 roku, to obstawiam te bloki, mam rację?
Jeśli tak, to prawie dookoła masz domki z których od października do połowy maja dym (z ich kominów) będzie nawalał Ci w okno.

Nawet jeżeli to nie te bloki, a inne (blisko polibudy), to na 90% przynajmniej 50% mieszkań to będą stancje.
A to oznacza przynajmniej cotygodniowe (częstokroć też na tygodniu) "imprezy" w piątkowe/sobotnie
@camddn: Nie chcę konkrenie wskazywać, ale jest to troszkę dalej. Obecnie mieszkam przy karczmie pod strzechą i ogólnie nie narzekam- tylko, że na 4 piętrze od strony krzaków, blisko jest komisariat i czasami wkurza, ale ogólnie jest ok. Mam znajomych co mieszkają na wigilijnej i ogólnie nie czuć studenckiego klimatu, chyba jedno mieszkanie jest wynajmowane, reszta ok. Nie mniej dzięki wielkie za komentarz
@SowaZ: Aha, czyli "okolice Wigilijnej" ( ͡° ͜ʖ ͡°) - to był mój drugi typ, bo innych bloków po 2000 roku w okolicy Polibudy nie ma.
Nawet jeśli obecnie (może się to szybko zmienić) odpada problem ze "stancjami" to w tym przypadku także pozostają pozostałe (wymienione prze mnie) problemy:
- z "wyziewami" z kominów, z pobliskich domków
- hałas z Nadbystrzyckiej.

Wiesz na Zana nie ma takiego