Wpis z mikrobloga

dobra mireczki...
jak porozmawiać z szefem szefa o tym że #!$%@? płaci i nikt nawet na próbny nie chce?
jadę w przyszłym tygodniu do szefa szefów ogarnąć net w domu (oczywiście odpłatnie) i jak o tym pogadać.
wprost? że płaca minimalna na zlecenie nie jest dobra dla nawet gościa który robi za ciecia it?
#praca #pracbaza #pracait
  • 10
@mati1990: każdy chce płacić jak najmniej, ludzie jak coś kupują to sami patrzą cena od najmniejszej dopiero później inne parametry, Ty pewnie w życiu prywatnym też sortujesz od najtańszych, musisz mu pokazać że przez to że płaci mało traci więcej pieniędzy niż wyższa zapłata. Ale powiem szczerze sam mam biznesy które operują na wyższym i takie co operują na niższym poziomie. Jak firma jest nisko kosztowa to niczym nie przekonasz. To
@mati1990:
@Jaslanin dobrze pisze. Sam pracuję w it prawie dekadę, pracowałem w różnych miastach i w takim Radomiu, Gorzowie czy Bydgoszczy softwarehouse nigdy nie zapłaci ci tyle ile w WWA, Wrocławiu czy 3city.
Raz nawet miałem "przyjemność" pracować w firmie, gdzie klienci byli z USA, Dubaju, Australii czy UK, Szefowie siedzieli w WWA, a firma miała oddziały w mniejszych miastach (wyżej wymienione, albo nawet mniejsze). I jak tu kogoś przekonać, że
  • 0
@A_Duda: @Jaslanin unas dają minimalną na zlecenie... ponad 700 kompów do obskoczenia, serwerów około 30-40 nas jest teraz 2 + szef xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
nawet dzieciak po technikum nie wskoczy w takie bagno xDDDDD
@mati1990: No to wiesz co robić ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Pisz ładne CV, odśwież konto na linkedin, wbijasz na portale z ofertami pracy w IT i wysyłasz wszędzie gdzie się widzisz.
Jak fajnie pójdzie to po wakajkach będziesz miał nową pracę.
@mati1990: ja jako szef/menadżer bym widział to tak, obecnie zasoby ludzkie radzą sobie z zadaniami, nie mam problemów że coś nie działa i muszę świecić oczami przez klientem lub płacić kary umowne bo jest dowożone, zasoby ludzkie narzekają że jest dużo pracy, trzeba kogoś nowego. Mówię że szukam, oferuję taką kasę że nikt nie przychodzi ale obecne zasoby ludzkie #!$%@?ą za 3 bo myślą że to tylko tymczasowo aż ktoś będzie
  • 0
@Jaslanin: @kraggthegrimm @A_Duda jestem domownikiem na #przegryw i wizja zmiany otoczenia mnie przeraża, tutaj robię prawie 4 lata i dalej nie czuję w otoczeniu tych ludzi... a wymiana wszystkich na raz...
i ze zmianą roboty nie będzie łatwo, brak prawka i śmigam do roboty rowerem, tu mam do tego idealne warunki - rower trzymam w budynku, mam miejscówkę do przebrania się nawet po ulewie czy śnieżycy jak przychodzę cały #!$%@? to
@mati1990:

tu mam do tego idealne warunki - rower trzymam w budynku, mam miejscówkę do przebrania się nawet po ulewie czy śnieżycy


To rewelacja! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://youtu.be/uf4U19TsBO8

Nie wiem jak u ciebie z możliwością pracy zdalnej, czy w ogóle jest taka możliwość w tym co robisz?
Powiem ci jedno, wychodzenie ze swojej strefy komfortu nie jest miłe i fajne. Dokładnie pamiętam swoje pierwsze rozmowy o
  • 0
@A_Duda: śmiejesz się o rowerze, to zadecydowało o tej robocie. Przy zatrudnieniu tutaj miałem w tym samym dniu badania lekarskie do innej ale gość zadzwonil że chce ostatecznie pogadać, no to pojechałem i mowię o tych badaniach i się mnie pytają co zadecyduje że do nich przyjdę? miejscówka na rower w budynku + miejsce na mokre ciuchy bo latam 12msc rowerem xD powiedział ok, załatwi.
co do zdalnej nie, nie i
@mati1990: Nie no spoko, jakbym miał taką opcję to pewnie też bym śmigał rowerem, ale z sypialni do pokoju trochę lipa ( ͡º ͜ʖ͡º)
I ja to wszystko rozumiem, tylko co z tego fajnego dojazdu jak w robocie #!$%@? a kasa chu**wa?

Właśnie o to mi chodzi, czy nie lepiej przemęczyć się gdzieś przez rok, dwa, zdobyć więcej doświadczenia i potem gdzieś indziej uderzyć. Jak mieszkasz