Wpis z mikrobloga

Dzisiaj około 12:00 przyszła do paczkomatu moja przesyłka. Mam 48 godzin na odbiór, a termin ten minie w niedzielę o 12:00. Mam pytanie, czy gdybym do tego czasu nie odebrał, to czy będę mógł to zrobić np w niedzielę o 20:00? Bo teoretycznie termin minie, ale kurierzy InPostu chyba nie pracują w niedzielę, więc paczka nie zostanie zabrana z paczkomatu? Chyba, że system nie pozwoli mi jej odebrać ze względu na przekroczony termin?

#inpost #paczkomaty #allegro
  • 5
  • Odpowiedz
@maciorqa:
Kurierzy nie pracują w ogóle, to są osobne firmy będące podwykonawcami Inpostu. To od danego kuriera zależy, czy będzie mu się chciało jechać w niedzielę i wyciągać przesyłki czy zrobi to dopiero w poniedziałek (chyba, że będzie miał paczkę z opcją dostawy w niedzielę.
Kurier jest sam dla siebie pracodawcą, a za usługi po prostu wystawia Inpostowi fakturę.
  • Odpowiedz
@maciorqa: wiem że po czasie, ale na przyszłość, w aplikacji inpostu płacisz jednorazowo chyba 6zl, i możesz przedłużyć paczkę jeden albo 2 razy o 24h w ramach tej usługi, kupujesz ja raz i przedłużasz dowoli, tak na przyszłość:)
  • Odpowiedz