Wpis z mikrobloga

#pis #po #konfederacja #wybory #polska

ej, konfiarze, żeby nie było, że nie mówiłem i że skończy się jak #mimowszystkoduda. ostatnio rozmyślałem sobie o wynikach wyborów i co by było gdyby konfa wykręciła z 15%, a PiS nie miał z kim zbudować rządu. no i byłem w sumie przekonany, że będzie to dla PiSu spory problem, bo konfa nie pójdzie na koalicję (tak przecież mówi choćby Mentzen w każdym z wywiadów). ale zacząłem się przysłuchiwać temu co on opowiada - i w sumie to nigdy nie padło z jego ust ODMÓWIMY PISOWI KOALICJI. na pytania o ten wątek zwykle pada jedna z odpowiedzi:

- pamiętacie co stało się z poprzednimi koalicjantami PiSu (a co to ma do rzeczy? mów Pan - tak lub nie)
- nikt się z nami nie kontaktował w sprawie koalicji (dziwne, dziwne... takie rzeczy to chyba dzieją się po wyborach?)
- nie jesteśmy zainteresowani koalicją, chcemy wprowadzać swoje pomysły (po pierwsze, chyba nikt nie jest zainteresowany koalicją i chciałby rządzić sam. po drugie, chyba nie sądzicie, że będziecie mieli więkoszość i raczej wiecie, że jedyna wasza szansa na wprowadzenie JAKIEGOKOLWIEK POMYSŁU to bycie w koalicji rządzącej?)
- PiS to nie jest partia prawicowa (no spoko, ale będzie ta koalicja czy nie? bo światopoglądowo jednak jesteście bliżej niż dalej)
- albo inna, podobna wypowiedź bez jednoznacznej odpowiedzi.

IMO typowa polityczna gra i manipulacja. po wyborach udzieli wywiadu, że przecież on nigdy nie mówił, że nie pójdą na taką koalicję. co myślicie? #polityka
  • 71
  • Odpowiedz
@gabonczyk: @werter_do_jercewa @Bloodhorn czy to przypadek że o koalicji pisu z konfederacja najwięcej #!$%@?ą wykopki i platformersi?

A nawet jeżeli wejdą w koalicję to czemu was tak dupa piecze o to? No będzie koalicja z pisem i co z tym zrobicie? Przecież i tak na nich nie mieliście zamiaru głosować.
Zagłosujcie ko, lewicę i PSL i nich oni zrobią koalicję silniejsza od pisowców. Czy macie inny pomysł?
  • Odpowiedz
@gabonczyk: Ideał to żeby obydwie partie miały po 20-25% i brak większości musiały znosić konfederację która robi wyborną robotę wyciągając brudy obydwu partii

Konfa nie nadaje się do rządzenia - ale do wtykania kijów w szprychy totalitarystów - jak najbardziej
  • Odpowiedz
czy to przypadek że o koalicji pisu z konfederacja najwięcej #!$%@?ą wykopki i platformersi?


@Chris_Karczynski: nie. Wstyd sie przyznac ze PO jest do PiSu duzo blizej bo to partie z niemalze identycznymi zalozeniami i wynikami glosowan w sejmie. Przeciez PO od ponad 20 lat jest z PiSem w nieformalnej koalicji i sie tylko stolkami wymieniaja ¯\_(ツ)_/¯

@jadepobiegac co zapieklo? Bo smialem zwrocic uwage ze wysrales chochola bagatelizujac gospodarke ktora jest najwazniejszym
  • Odpowiedz
@gabonczyk: gdyby Mentzen miał decydujący głos w Konfie, to byłbym skłonny uwierzyć, że koalicji nie będzie. Ale narodowcy od pewnego czasu miziają się z Ziobrą i NN będzie miała do wyboru koalicję albo opuszczenie Konfy.
  • Odpowiedz
@William_Lawson: mysle ze kompletnie mnie to nie interesuje. Fakt jest taki ze od 10 lat slysze jedno i to samo pieprzenie o koalicji ktorej jak nie bylo tak nie ma. Jak lubisz z reszta wrozyc z fusow i tarota to wasza sprawa ja sie wole opierac na faktach.
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: większa część konfy to koniunkturaliści, którzy za możliwość szybkiego nachapania sprzedadzą nazwisko. Memcen, Braun, nawet dziadek Korwin robił wszystko, żeby dostawać subwencje ale się nie narobić. Oczywiście, koalicja z pisem to może być góra lodowa która zatopi konfę - albo i nie, bo ich wyznawcy są nauczeni łykania każdej wymówki na zawołanie. Pamiętajcie, od zawsze byliśmy w stanie wojny z wschódazją, Eurazja zawsze była naszym sprzymierzeńcem i tak dalej
  • Odpowiedz
@Bloodhorn no dobra, nie interesuje Cię, a jak się zastanowisz tak po prostu hipotetycznie to co wychodzi? Koalicji nie było i nie ma, bo nie byli potrzebni, no logiczne co nie ( ͡º ͜ʖ͡º) A horoskopy i taroty mnie nie bawią jak cos.
  • Odpowiedz
co myślicie?


@gabonczyk: Może tak być, że ani PiS ani PO nie będą w stanie stworzyć stabilnego rządu większościowego i w idealnym świecie będą potrzebowały Konfederacji do koalicji poświęcając resorty gospodarcze w zamian za nieodcinanie ich od waszych cycków.

ALE prędzej Tusk i Kaczyński wyłączą motłochowi ten film, na którym tak pięknie się różnią i wejdą we wspólny rząd niż dadzą komukolwiek wsypać piasek w Magdalenkowe tryby maszyny dojącej.

#pispojednozlo
Bartholomew - >co myślicie?

@gabonczyk: Może tak być, że ani PiS ani PO nie będą w s...

źródło: cc8c41efd806606e6d381f1d1804cc290b777206606e7a3f1ccaa77dfaffb397

Pobierz
  • Odpowiedz
no dobra, nie interesuje Cię, a jak się zastanowisz tak po prostu hipotetycznie to co wychodzi


@William_Lawson: mi np wychodzi ze w polityce działy sie już dziwniejsze rzeczy, ale jako że nie stawiam na to pieniędzy - nie popieram swoich przewidywań wybitną analizą.
A co hipotetycznie zrobisz jak Tusk z Kaczyńskim się pogodzą? I czy takie przewidywania mają sens bez żadnej wagi za nimi?
  • Odpowiedz
@gabonczyk: słuchałam jakiegoś podkastu z mentzenem i ktoś zadał pytanie, kto jest najlepszym polskim politykiem. Mentzen powiedział, że Kaczyński. Koalicja z PiSem jest co najmniej prawdopodobna.
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios

>no dobra, nie interesuje Cię, a jak się zastanowisz tak po prostu hipotetycznie to co wychodzi


@William_Lawson: mi np wychodzi ze w polityce działy sie już dziwniejsze rzeczy, ale jako że nie stawiam na to pieniędzy - nie popieram swoich przewidywań wybitną analizą.

A co hipotetycznie zrobisz jak Tusk z Kaczyńskim się pogodzą? I czy takie przewidywania mają sens bez żadnej wagi za nimi?


myślę, że nie ma szans na
  • Odpowiedz
myślę, że nie ma szans na pogodzenie tych dwóch panów.


@William_Lawson: i długo tak myślisz? XD
Zresztą mogą wziąć paru posłów tak jak pisali wyżej ¯\(ツ)/¯

Uznałbym wtedy, że nie ma żadnej nadziei dla naszej Ojczyzny.

Piszesz jak szesnastolatek. Ale taki sudoromantyzm można wybaczyć, tylko śmieszny jest.

nadziei dla Ojczyzny tak samo nie będzie z zamordystycznymi pomysłami Memcena, nie łudź się ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nasze definicje
  • Odpowiedz