Wpis z mikrobloga

#pis #po #konfederacja #wybory #polska

ej, konfiarze, żeby nie było, że nie mówiłem i że skończy się jak #mimowszystkoduda. ostatnio rozmyślałem sobie o wynikach wyborów i co by było gdyby konfa wykręciła z 15%, a PiS nie miał z kim zbudować rządu. no i byłem w sumie przekonany, że będzie to dla PiSu spory problem, bo konfa nie pójdzie na koalicję (tak przecież mówi choćby Mentzen w każdym z wywiadów). ale zacząłem się przysłuchiwać temu co on opowiada - i w sumie to nigdy nie padło z jego ust ODMÓWIMY PISOWI KOALICJI. na pytania o ten wątek zwykle pada jedna z odpowiedzi:

- pamiętacie co stało się z poprzednimi koalicjantami PiSu (a co to ma do rzeczy? mów Pan - tak lub nie)
- nikt się z nami nie kontaktował w sprawie koalicji (dziwne, dziwne... takie rzeczy to chyba dzieją się po wyborach?)
- nie jesteśmy zainteresowani koalicją, chcemy wprowadzać swoje pomysły (po pierwsze, chyba nikt nie jest zainteresowany koalicją i chciałby rządzić sam. po drugie, chyba nie sądzicie, że będziecie mieli więkoszość i raczej wiecie, że jedyna wasza szansa na wprowadzenie JAKIEGOKOLWIEK POMYSŁU to bycie w koalicji rządzącej?)
- PiS to nie jest partia prawicowa (no spoko, ale będzie ta koalicja czy nie? bo światopoglądowo jednak jesteście bliżej niż dalej)
- albo inna, podobna wypowiedź bez jednoznacznej odpowiedzi.

IMO typowa polityczna gra i manipulacja. po wyborach udzieli wywiadu, że przecież on nigdy nie mówił, że nie pójdą na taką koalicję. co myślicie? #polityka
  • 71
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios mówisz, że posłowie PO się szybciej #!$%@?ą i przejdą do pis? XD Wykorzystam Twój młodzieńczy cytacik "i długo tak myślisz xD"?
No nie da się ukryć, nasze definicje nadziei dla Ojczyzny są inne. Nienawiścią nic nie zbudujesz, nie wiem czy o tym słyszałeś? Ludzie którzy Cię rajcują są skłonni zniszczyć i znienawidzić wszystko, żeby zrobić świat po swojemu.
Ad covidy itp: zamykanie lasów, durne godziny dla seniorów, w czasie których nie
  • Odpowiedz
mówisz, że posłowie PO się szybciej #!$%@?ą i przejdą do pis? Wykorzystam Twój młodzieńczy cytacik "i długo tak myślisz xD"?


@William_Lawson: Od czasu Zyty Gilowskiej, Grażyny Gęsickiej czy Joanny Kluzik Roztkowskiej ale nie wątpię że te nazwiska nic młodzieży nie mówią XD Zatem: dłużej niż interesujesz się polityką.

Nienawiścią nic nie zbudujesz, nie wiem czy o tym słyszałeś? Ludzie którzy Cię rajcują są skłonni zniszczyć i znienawidzić wszystko, żeby zrobić świat
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios
Dobra dobra, czekaj. Nie porównuj mnie do młodzieży, u mnie już jakiś czas temu 3 z przodu. Oczywiście, że mówią mi wiele te nazwiska, ale to tylko trzy nazwiska. Dodam od siebie Misiu Kamiński, how about dat? Nie, że jestem jakimś politologiem, ale na polityce się znam i dobrze wiem, że istnieją spadochroniarze, byli i zawsze będą.
Z hippisami też mi jakoś nie po drodze (spójrz na moje tło w profilu).
  • Odpowiedz
@gabonczyk: w niedzielę rano, w programie Rymanowskiego Tyszka powiedział wprost, że nie wejdą w koalicję z Pisem. Nie mówię, że nie wejdą, ale słowa, że Konfa nie odmawia nie do końca są prawdziwe.
  • Odpowiedz
@gabonczyk: oczywiście, że jeśli będzie PiS potrzebna do większości to konfederacja wejdzie w koalicję. Dokładnie to samo zrobi KO, a najzabawniejsze jest to, że w tych dwóch wariantach obaj liderzy będą to tłumaczyć dokładni w ten sam sposób.
  • Odpowiedz
@William_Lawson: szczerze to doszedłem do wniosku że po prostu mi się nie chce czytać kogoś kto wykazał się taką ignorancją.

Z hippisami też mi jakoś nie po drodze (spójrz na moje tło w profilu). Argument o tym, że ktoś nienawidził noszenia ciężkich rzeczy i se wymyślił torby, #!$%@? please XDDDDDDDD Kobietę aż przebudziłem, tak zaśmiałem xDDDD Wiesz, że nienawiść do ludzi, a rzeczy czy czynności to totalnie co innego?

Znaczy argument
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios
z jednej strony ignorancja, z drugiej nieposzanowanie. Cóż powiem. Widocznie taka Twoja rebel młodzieżowa natura, przeżyję to.
Uważam, że musisz tu rozróżnić wynalazki techniki, usprawniające życie itp od tego, że bitką czy sporem nie zbudujesz nic międzyludzkiego (nietechnicznego!). Głównie o to mi chodzi, a Tyś mi z tfu hippisami wyjechał. Poza tym jak najbardziej, zgadzam się, że wojna technologicznie posunęła cywilizację do przodu. Tak samo dzieje się i teraz za wschodnią
  • Odpowiedz